'Rīgas nami' lūdz sākt kriminālprocesu pret Ludviku un Segliņu
Foto: DELFI

SIA ”Rīgas nami” pēc uzņēmumam nodarītajiem 1,26 miljonu latu lielajiem zaudējumiem lūgusi policijai uzsākt kriminālprocesu pret bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem Almeru Ludviku un Mareku Segliņu, kā arī pret grāmatvedības pakalpojuma sniedzējiem SIA ”Sinergija” un revidentiem SIA ”Neovīzija – TA” un SIA ”Auditorfirma Alianse”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašreizēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ilze Spūle ar lūgumu sākt kriminālprocesu vērsusies Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.

Balstoties uz Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes tematiskās pārbaudes atzinumu, ir pamats uzskatīt, ka bijušo uzņēmuma valdes locekļu darbībās ir noziedzīgo nodarījumu pazīmes - Grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšana.

”Ir pamats vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lai minētās personas tiktu sauktas pie atbildības, iespējams, kā bijušā SIA ”Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Kārļa Kavaca līdzatbildīgās personas noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā,” norāda ”Rīgas nami”.

Tāpat Ilze Spūle lūdz Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi atzīt SIA ”Rīgas nami” par cietušo, ja tiks ierosināts kriminālprocess pret bijušajiem SIA ”Rīgas nami” valdes locekļiem Almeru Ludviku un Mareku Segliņu, pret grāmatvedības pakalpojuma sniedzējiem SIA ”Sinergija”, pret revidentiem SIA ”Neovīzija – TA” un SIA ”Auditorfirma Alianse”, pieņemot izskatīšanai pieteikto kompensācijas pieteikumu par summu 1,265 miljoni latu.

Jau ziņots, ka augsta riska finanšu darījumi radījuši galvaspilsētas uzņēmumam ”Rīgas Nami” 1,26 miljonu latu zaudējumus, turklāt bijušais uzņēmuma vadītājs Kārlis Kavacs, slēdzot līgumus par šiem darījumiem, ir pārkāpis vairākus likumus. Par darījumiem domes vadību varēja informēt arī divi bijušie valdes locekli Almers Ludviks un Mareks Segliņš, tāpēc pret visiem trijiem tiks iesniegta prasība tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu.

Revīzijas atzinumā par ”Rīgas Namu” finanšu darījumiem konstatēts, ka pērn maijā, noslēdzot līgumu ar SIA ”Zeus”, uzņēmumam radīti zaudējumi 1 265 740,32 latu apmērā. Tāpat konstatēts, ka Kavacs ir pārkāpis vairāku likumu prasības un ”Rīgas Nami” statūtus, jo pirms noslēgt aizdevuma līgumu ar SIA "Zeus" nav saņēmis kapitāla daļu turētāja - Rīgas domes piekrišanu.

Ar uzņēmuma "Rīgas Nami" pazudušo naudu Rīgas domes vadība paziņoja septembra sākumā, vienlaicīgi atstādinot no amata uzņēmuma valdes locekļus Kārli Kavacu un Almeru Ludviku. Toreiz Amerisk skaidroja, ka radušās aizdomas, ka viņi "veikuši augsta riska finanšu darījumus", tostarp ar firmu "Zeus", un nodarījuši uzņēmumam 600 000 latu zaudējumus.

"Rīgas namu" kapitāla daļu turētājs ir Rīgas vicemērs Andris Ameriks, pie kura Kavacs ar ziņām par iztrūkumu "Rīgas namu" kontā ieradās jau septembra sākumā - informēja, ka nauda aizskaitīta valūtas maiņas operācijām, bet valūtas mijējs naudu neatdod.

Oktobra sākumā policija aizturējusi Kavacu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Vēlāk tiesa viņu apcietināja, taču jau pēc divām dienām tika iemaksāta tiesas noteikta drošības nauda - 15 000 latu, unKavacu atbrīvoja. 

Kavacam, kā arī otram "Rīgas namu" valdes loceklim Almeram Ludvikam tiek pārmesta augsta riska finanšu darījumu slēgšana ar finanšu starpniecības uzņēmumu "Zeus". Gan Kavacs gan Ludviks ir izslēgti no Rīgas vicemēra Andra Amerika vadītās partijas "Gods kalpot Rīgai".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form