'RNP liftu lietā' pēdējā apcietinātā persona ir uzņēmējs Zarāns
Foto: LETA

Pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) krāpšanas lietā pagājušās nedēļas nogalē apcietinājums piemērots uzņēmējam Kristapam Zarānam, kurš savulaik darbojies namu apsaimniekošanas nozarē saistītos uzņēmumos, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zarānu un vēl divas personas Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizturēja pagājušajā nedēļā. Zarānam kā vienīgajam no trijotnes tika piemērots apcietinājums.

Aģentūras LETA un Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecināja, ka abi pārējie aizturētie bija RNP pagaidu valdes loceklis Ardis Pāvilsons un bijušais valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Neminot personu identitātes, VP Sabiedrisko attiecību nodaļā apliecināja, ka trijotne ir personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību. Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar likumu šis apzīmējums paredzēts šādā statusā esošiem cilvēkiem - aizturētajiem, personām, pret kurām sākts kriminālprocess, aizdomās turētajiem un apsūdzētajiem.

Ņemot vērā, ka "RNP liftu lieta" ir tikai sākotnējā izmeklēšanā, likums paredz, ka apcietinājumu var piemērot tikai aizdomās turētajam, līdz ar to nav zināms, kāds statuss piemērots Pāvilsonam un Gontarevam.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka Zarāns pirms vairākiem gadiem darbojies kā valdes loceklis namu apsaimniekošanas nozarēs strādājošajos uzņēmumos "CS Apkope" un "Jūrmalas namsaimnieks". Tāpat 2017.gadā viņš vairākus mēnešus bija padomes loceklis AS "Hausmaster". Viņš bijis arī valdes loceklis uzņēmumos "CS Renovācija", "AD Lifti" un "LOI".

Tāpat "Firmas.lv" informācija liecina, ka Pāvilsons no 2018.gada augusta bijis "Hausmaster" valdes loceklis, taču pagājušajā piektdienā Latvijas Televizijai viņš apgalvoja, ka patlaban "Hausmaster" nestrādā.

Gontarevs pagājušā piektdienā sacīja, ka aizturēts netika, taču viņam "bijusi saruna" ar tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem. Gontarevs neatklāja, vai viņam šajā procesā ir piemērots kāds statuss. Vienlaikus viņš pauda nostāju, ka ir ieinteresēts sadarboties ar tiesībsargiem, lai pēc iespējas ātrāk situāciju atrisinātu.

"Ja kāds aiz manas muguras ir slēdzis negodīgas vienošanās, es par to neesmu bijis informēts," sacīja Gontarevs, kurš laikā, kad tika noslēgts iepirkums par liftu apkopi, ieņēma RNP valdes priekšsēdētāja amatu.

Jau ziņots, ka iepriekš šajā lietā aizturēti pieci RNP darbinieki, kuriem vēlāk piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pagājušajā nedēļā aizturētas vēl divas personas, no kurām viens ir SIA "Liftu alianse" īpašnieks Igors Babkins, kuram tiesa piemēroja apcietinājumu. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šajā lietā izmeklēšanas darbības 30.janvārī tika veiktas arī RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42.

ENAP priekšnieks Pēteris Bauska iepriekš žurnālistiem apliecināja, ka kratīšanas veiktas arī uzņēmuma "Liftu alianse" telpās.

ENAP pērn sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ko, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP.

Izmeklētās darbības aptver ilgu laika periodu un izmeklēšana notiek par vairākus miljonus eiro lieliem darījumiem. ENAP izmeklēšanas procesā ir sadarbojies ar ārzemju partneriem un netiek izslēgtas iespējamas pēdas arī ārvalstīs.

Tikmēr RNP valde saistībā ar sākto kriminālprocesu uz pārbaudes laiku atstādinājusi no amata pienākumu pildīšanas Tehniskās pārvaldes direktoru Edgaru Akmeni un Tehniskās pārvaldes Elektrosistēmu nodaļas vadītāju Andreju Maļinovski. Kā liecina uzņēmuma mājaslapā atrodamā informācija, Maļinovskis bija iepirkumu komisijas priekšsēdētājs arī liftu apkopes iepirkumā, par kuru ierosināts kriminālprocess. Savukārt Akmens bija Maļinovska vietnieks.

RNP pieder Rīgas domei. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 59,05 miljonu eiro apgrozījumu un 1,09 miljonu eiro peļņu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Liftu alianse" pieder Babkinam. Uzņēmums 2018.gadā apgrozījumu palielinājis par 20%, sasniedzot 1 319 939 eiro, bet nopelnījis par 92% vairāk nekā gadu iepriekš jeb 1 214 689 eiro.

Pērn namu apsaimniekošanas uzņēmums "Hausmaster" un liftu ražotājs AS "Latvijas lifts-Šindlers" vērsās ENAP ar lūgumu izvērtēt RNP liftu iepirkumu.

Iesniegumā tik norādīts, ka "Hausmaster" kopā ar "Latvijas lifts-Šindlers" piedalījās pārvaldnieka organizētajā konkursā "Liftu tehniskā apkope, plānoto un avārijas remontdarbu veikšana". Konkursa prasības paredzēja, ka ir nepieciešami 134 speciālisti un, lai kvalificētos šim konkursam, finanšu apgrozījumam pēdējo triju gadu laikā jābūt 8 300 000 eiro. Taču visi iesniegtie piedāvājumi, ieskaitot "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" piedāvājumu, tika noraidīti un konkurss izbeigts.

Neskatoties uz to, RNP divu nedēļu laikā pēc konkursa izbeigšanas organizēja jaunu konkursu - sarunu procedūru, kurā tika uzaicināti piedalīties vairāki uzņēmumi - SIA "Vidzemes lifts", SIA "Avva", SIA "Kone lifti Latvija", SIA "Lifts" un SIA "LVS centrs". "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādīja, ka daļai no šiem uzņēmumiem ir tikai divi-trīs darbinieki, un dažu šo uzņēmumu apgrozījums nav lielāks par 50 000 eiro.

"Neskatoties uz to, ka "Latvijas lifts-Šindlers" un "Hausmaster" bija nepieciešamā kvalifikācija un resursi, lai piedalītos sarunu procedūrā, mēs nesaņēmām uzaicinājumu tajā piedalīties. Rezultātā līgums par liftu uzturēšanu, plānveida un avārijas remontu pakalpojumiem nākamo divu gadu laikā 8 300 000 eiro apmērā tika piešķirts SIA "Liftu alianse" - uzņēmumam bez pietiekamas pieredzes un resursiem šādu līgumsaistību izpildei, kuram ir tikai astoņi darbinieki," bija teikts iesniegumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jūrmala Rīgas dome Rīgas namu pārvaldnieks Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form