Robežsardze: Šogad uz 'zaļās' robežas atklāto pārkāpumu skaits teju divkāršojies
Foto: F64

Pēdējo gadu laikā robežsargi pievērsuši ļoti lielu vērību Latvijas ārējās valsts robežas infrastruktūras izbūvei, kā arī tehnisko līdzekļu izvietojumam, pateicoties tam šogad uz "zaļās" robežas atklāto pārkāpumu skaits ir teju divkāršojies, portālam "Delfi" skaidro Valsts robežsardzē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau kopš 2015. gada ir uzsākta infrastruktūras izbūve gar Latvijas – Krievijas valsts robežu, šobrīd ir izbūvēta 207 kilometru gara robežas josla (12 metru platumā) un pilnībā pabeigta plānotā 93 kilometru garā žoga izbūve.

Būvprojektu, kā skaidro robežsardzē, plānots pabeigt nākamgad – izbūvēt atlikušo, nepilnus 80 kilometrus garo robežas joslu un papildus uzstādīt 100 kilometrus žoga.

Tāpat šogad ir uzsākta arī infrastruktūras izbūve gar Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kuras gaitā paredzēts izveidot pēdu kontroles zonu, patruļas takas, lai varētu pārvietoties ar kvadriciklu pēc iespējas lielākā robežas posmā, atsevišķos stipri pārmitrinātos posmos, aprīkojot takas ar laipu klājumu, kur pārvietoties robežsargam ar suni, kā arī izbūvēt žogu 130 kilometru garumā, izņemot gar Daugavas upi un ezeriem, informē Valsts robežsardzē.

Robežsardze: Šogad uz 'zaļās' robežas atklāto pārkāpumu skaits teju divkāršojies
Foto: Valsts robežsardze

Neatsverams atbalsts robežsargiem to pamatfunkcijas veikšanā ir ne tikai infrastruktūras izbūve gar Latvijas ārējo robežu, bet arī speciālie tehniskie līdzekļi, kā piemēram, video novērošanas vai klātbūtnes uztveršanas sistēmas, kuru pietiekams un prasmīgs izvietojums nodrošina savlaicīgu robežpārkāpēju fiksēšanu, atklāšanu un identificēšanu, skaidro robežsardzē. Klātbūtnes uztveršanas sistēmu redzeslokā nonāk ne vien nelikumīgi valsts robežu šķērsojušas personas vai kontrabandisti, bet nereti arī "četrkājainie" robežpārkāpēji.

Robežsardze: Šogad uz 'zaļās' robežas atklāto pārkāpumu skaits teju divkāršojies
Foto: Valsts robežsardze

Ar nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu saistīto pārkāpumu skaits, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir audzis teju divas reizes, proti, ja pērn par nelikumīgu "zaļās" robežas šķērsošanu ir aizturēti 104 trešo valstu pilsoņi, tad šogad robežsargi, tostarp nelikumīgas robežas šķērsošanas novēršanā aktīvi sadarbojoties arī ar kaimiņvalstu kolēģiem, šajā nelikumīgajā nodarbē ir pieķēruši 199 trešo valstu pilsoņus, no kuriem aizvien dominējošie ir Vjetnamas pilsoņi.

Ir atklāti arī vairāki tabakas izstrādājumu nelikumīgas pārvietošanas gadījumi, proti, par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu tieši uz "zaļās" robežas šogad ir aizturētas 17 personas un izņemts teju miljons kontrabandas cigarešu. Kopumā šogad Valsts robežsardzes amatpersonas, patstāvīgi vai sadarbībā ar Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām, atradušas 53 356 613 (2017. gadā – 33 399 706) kontrabandas cigaretes, 2 936 (2017. gadā – 4 340) litrus degvielas, kā arī 422 (2017. gadā – 6 579) litrus alkohola.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltkrievija Krievija Robežsardze Valsts policija Vjetnama
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form