Robežsargi pieķēruši piecus viltotu Covid-19 testu uzrādītājus
Foto: DELFI

Svētku brīvdienās, no 1. līdz 4. maijam, robežsargi pieķēra piecas personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien, 1. maijā, Pāternieku robežkontroles punktā robežsargi konstatēja no Baltkrievijas ieceļojušu Nīderlandes pilsoni, kura robežsargiem uzrādīja tādu Covid-19 testu, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošiem paraugiem, savukārt Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēta no Barselonas ieceļojusi Latvijas pilsone ar viltotu Covid-19 testu.

Abas personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katra.

Otrdien, 4. maijā, Terehovas robežkontroles punktā robežsargi apturēja kādu "BMW" markas automašīnu, kuru vadīja 1987. gadā dzimušais Lietuvas pilsonis. Persona robežsargiem uzrādīja viltotu Covid-19 testu. Pret Lietuvas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, persona nodota Valsts policijas amatpersonām tālāko procesuālo darbību veikšanai. Savukārt Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā robežsargi konstatēja divus no Kijevas ieceļojušus Latvijas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem. Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 680 eiro katra.

Savukārt aizvadītās nedēļas darba dienās, no 26. līdz 30. aprīlim, robežsargi konstatēja 10 personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus vai neatbilstošus Covid-19 testus.

26., 27. un 29. aprīlī Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti Varšavas ieceļojis Kazahstānas pilsonis, viena no Londonas ieceļojusi Latvijas pilsone, un viens no Minskas ieceļojis Krievijas pilsonis ar viltotiem Covid-19 testiem. Pret Kazahstānas un Latvijas pilsoni uzsākta administratīvā lietvedība, Krievijas pilsonis sodīts pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 680 eiro.

Savukārt 28. un 30. aprīlī, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A2 un A7, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā un Bauskas novada Brunavas pagastā robežsargi konstatēja divus Lietuvas, vienu Ukrainas un četrus Uzbekistānas pilsoņus, kuri robežsargiem uzrādīja tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Abi Lietuvas un viens Ukrainas pilsonis sodīti pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katrs. Pret Uzbekistānas pilsoņiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 55 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts robežsardze Alūksne Baltkrievija Barselona Bauska Kazahstāna Kijeva Krievija Lietuva Londona Minska Nīderlande Rīga Terehova Ukraina Uzbekistāna Valsts policija Varšava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form