Rosina sodīt arī aizliegto skaistumkopšanas pakalpojumu saņēmējus
Foto: Shutterstock

Par noteikumu neievērošanu, kas aizliedz sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus, sods pienāksies arī šo pakalpojumu saņēmējiem, informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Elīna Ermansone.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VI patlaban veic ārstniecības iestāžu pārbaudes, kurās, iespējams, tiek veikti skaistumkopšanas pakalpojumi, kuru sniegšana šobrīd epidemioloģijas ierobežojumu dēļ ir liegta, radot negodīgu konkurenci.

Ārkārtējās situācijas laikā, saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr.655, ir aizliegts sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus – sejas procedūras, kosmetologa pakalpojumus, lāzerprocedūras, lāzerepilācijas un citus. Liegums attiecas uz skaistumkopšanas pakalpojumu, kurā piedalās divas puses – fiziskā persona kā pakalpojumu saņēmējs un saimnieciskā pakalpojuma sniedzējs.

Vi skaidro, ka pastāv ārstnieciskās procedūras, kuras tiek veiktas līdzīgi kā procedūras skaistumkopšanā, bet ar būtisku atšķirību – tās tiek sniegtas pēc medicīniskajām indikācijām. Un robeža starp šīm procedūrām un manipulācijām ir ļoti precīza – ja pacientam šī procedūra netiks veikta savlaicīgi, cilvēkam iestāsies veselības kaitējums, līdzīgi, kad netiek veikta savlaicīgi operācija vai zoba ārstēšana.

Tāpēc, veicot pārbaudes, inspekcija rūpīgi seko, vai veiktajām procedūrām bijušas medicīniskās indikācijas.

Noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu administratīvā pārkāpuma procesu veic Valsts policija vai pašvaldības policija, kas nozīmē, ka pie jebkura pakalpojumu sniedzēja, tai skaitā ārstniecības iestādes ar vai bez Veselības inspekcijas var ierasties arī Valsts policijas vai pašvaldības policijas darbinieki, lai konstatētu, kā tiek ievēroti noteiktie ierobežojumi.

VI aicina ne tikai pakalpojuma sniedzējus, bet arī visus iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un līdzcilvēku veselību, nepakļaut tos riskam, ņemt vērā, ka arī Latvijā ir reģistrēts lipīgāka vīrusa paveids.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts policija Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form