Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu 4.martā aizturētajam Rīgas domes Labklājības departamenta Juridiskās nodaļas vadītājam Orlando Rozenam ceturtdien piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Viņam piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums, kā arī policijas uzraudzība.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvis Andris Vitenburgs sacīja, ka izmeklētājs visām trim aizdomās turamajām personām ir piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus. Plašāku informāciju par to, kādi drošības līdzekļi piemēroti kukuļdevējam un kukuļošanas starpniekam KNAB nesniedz. Vitenburgs tikai sacīja, ka personai, kas aizturēta par kukuļņemšanu, piemēroti iepriekšminētie drošības līdzekļi. KNAB joprojām atsakās nosaukt aizturēto vārdus.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki 4.martā aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējuši Rīgas domes Labklājības departamenta Juridiskās nodaļas vadītāju Rozenu.

Informācija partijas "Saskaņas centrs" (SC) mājaslapā liecina, ka Rozens ir šīs partijas biedrs.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā aizturētas vēl divas personas - viena par kukuļdošanu, otra par starpniecību kukuļošanā, informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Pēc KNAB sniegtās informācijas, kriminālprocesa materiāli liecina, ka kukulis pieprasīts un pieņemts par to, lai nodrošinātu konkrētam uzņēmumam uzvaru kādā pašvaldības iepirkumā būvniecības jomā.

KNAB rīcībā esošā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka aizturētā Rīgas domes amatpersona materiālus labumus prettiesiski pieprasījusi un pieņēmusi vairākkārtīgi.

Pirmstiesas izmeklēšana turpinās, un patlaban plašāka informācija netiks sniegta.

Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma "Panorāma" rīcībā esošas informācijas, Rozens aizturēts saistībā ar iepirkumu, kas veikts par Rīgas Latgales priekšpilsētas Sociālā dienesta teritoriālā centra "Krasts" renovācijas darbiem Rēznas ielā 10/2.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) interneta mājaslapā publicētais paziņojums par iepirkuma procedūras rezultātiem pagājušā gada 24.oktobrī, konkursā par renovāciju par uzvarētāju atzīta SIA "Modulors", kas ar Rīgas domes Labklājības departamentu paredzējusi noslēgt līgumu par 139 756 latiem.

"Modulors" bijis viens no desmit pretendentiem pašvaldības izsludinātajā konkursā.

Minētā summa - 139 756 lati - paredzēti Rīgas Latgales priekšpilsētas Sociālā dienesta teritoriālā centra "Krasts" izveidei Rīgā, Rēznas ielā 10/2, un renovācijas darbiem atbilstoši tehniskajai specifikācijai un tehniskajam projektam.

Šīs iepirkuma procedūras kontaktpersona ir Rozens, minēts IUB publikācijā.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktores Ineses Švekles un Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Leonīda Kurdjumova (SC) komentārus par notikušo aģentūrai LETA neizdevās iegūt, jo abas amatpersonas atrodas komandējumā Budapeštā un par notikušo neko nezināja.

No komandējuma Švekle un Kurdjumovs atgriezīsies rīt, kad arī sniegšot komentāru.

SC valdes loceklis Sergejs Dolgopolovs aģentūrai LETA apliecināja, ka Rozens ir apvienībā SC ietilpstošās partijas "Jaunais centrs" biedrs. "Tikko mēs saņemsim oficiālu informāciju par Rozena aizturēšanu aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, partijas vadība lems par viņa izslēgšanu," teica Dolgopolovs.

Kā pastāstīja Rīgas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, Grīnbergs piedalījies kā pārstāvis no pašvaldības 4.marta vakarā notikušajā kratīšanā Labklājības departamenta telpās. Viņš apstiprina, ka aizturētā persona ir Rozens.

Rīgas domes Pretkorupcijas komisijas vadītājs Einārs Cilinskis (TB/LNNK) uzsvēra, ka viņam nav tādu pienākumu un iespējas kaut ko izzināt par konkrētu korupcijas gadījumu lietu. Komisija ir plānojusi izvērtēt visu departamentu darbu, sākot no tiem, kuros korupcijas risks ir lielākas. Labklājības departaments līdz šim netika uzskatīts par departamentu, kurā būtu augsts korupcijas risks.

Pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) pagaidām komentārus par notikušo nesniedz, jo atrodas atvaļinājumā.

Savukārt Rīgas mēra pienākumu izpildītājs vicemērs Jānis Dinevičs (LSDSP) pastāstīja, ka 4.martā telefoniski no KNAB saņēmis informāciju par Rozena aizturēšanu un KNAB lūdzis noteikt pašvaldības pārstāvi, kas piedalītos kratīšanā departamentā. Vairāk informācijas Dinevičs sniegt nevēlējās.

KNAB februāra vidū par kukuļošanu aizturēja bijušo Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu un bijušo Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta administrācijas vadītāju Raimondu Janitu. Abi patlaban atrodas apcietinājumā.

Janita tiek turēts aizdomās par 65 000 eiro (45 700 latu) kukuļa ņemšanu no kāda uzņēmēja saistībā ar būvprojektu Rīgā, Dzirciema ielā. Runa ir par laika periodu no pērnā gada pavasara līdz šim laikam, iepriekš pastāstīja Janitas advokāts Egons Rusanovs.

Pēc aizstāvja teiktā, Janita savu vainu atzīst daļēji. Viņš nenoliedz, ka ir saņēmis minēto naudas summu no kāda uzņēmēja, bet noliedz, ka būtu plānojis to nodot tālāk. Advokāts pastāstīja, ka uzņēmējs, kurš nodevis naudu Janitam, patlaban nav aizturēts.

Arī Štrams tiek turēts aizdomās par starpniecību 65 000 eiro kukuļa došanā. Štrama advokāts Guntars Antoms teica, ka pirmais ticis aizturēts Janita un, pamatojoties uz viņa sniegtajām liecībām, vēlāk aizturēts arī Štrams. Antoms uzsvēra, ka Štrams savu vainu neatzīst.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Janita 14.februārī aizturēts iznākam no kādas kafejnīcas un pie viņa atrasta liela skaidras naudas summa. Tāpat neoficiāla informācija liecina, ka likumsargi pirms aizturēšanas operācijas jau kādu laiku noklausījušies aizdomās turamo telefonsarunas.

Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana un KNAB plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs nesniedz.

Laikā, kad Štrams strādāja pašvaldībā, vairākkārt tika izteiktas aizdomas par viņa saistību ar dažādiem nekustamā īpašuma projektiem un darbību atsevišķu personu interesēs, taču pierādījumi tam nekad netika sniegti. Departamenta direktora amatu Štrams 2007.gada 1.maijā atstāja pēc paša vēlēšanās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form