RPP amatpersonas tur aizdomās par sutenerismu; Trulis apcietināts
Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem kukuļdošanas gadījumiem Rīgas pašvaldības policijas (RPP) amatpersonai par tās pieļauto bezdarbību kādas komercsabiedrības interesēs, portālu "Delfi" informēja KNAB pārstāve Laura Dūša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Aizdomu ēna šajā lietā krīt pār RPP Centra pārvaldes priekšnieku Aigaru Truli, kurš ievietots Rīgas Centrālcietumā, aģentūrai LETA apstiprināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

RPP iepriekš solīja, ka KNAB aizturēto Centra pārvaldes priekšniekuTruli atstādinās no amata, savukārt pašā RPP veiks preventīvus pasākumus, lai pašvaldības policijā nepieļautu korupcijas iespējas, iepriekš pastāstīja RPP priekšnieks Juris Lūkass.

Ceturtdien KNAB informēja: izmeklētāji uzskata, ka ilgstošā laika posmā viena RPP amatpersona ir pieņēmusi vairākus kukuļus tālākai nodošanai RPP pārvaldes priekšniekam, lai tas, izmantojot savu dienesta stāvokli, rīkotos kukuļdevēja interesēs un pieļautu bezdarbību komercsabiedrības interesēs.

KNAB rīcībā ir informācija par vienā gadījumā nodotu kukulis 375 latu (533,58 EUR), citā gadījumā - 400 EUR apmērā.

Pēc kukuļa nodošanas RPP amatpersonas 13 aprīlī tika aizturētas. Neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā, aizturēšanas un kratīšanas, tika veiktas, sadarbojoties ar Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi (ONAP), kuras lietvedībā atrodas kriminālprocess par sutenerismu organizētā grupā un izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka noziedzīgā nodarījuma īstenošanā iesaistītas arī RPP amatpersonas.

ONAP procesa ietvaros aizturētas vēl trīs personas un tiek turpināta izmeklēšana.

Viena no personām tiek turēta aizdomās par kukuļa pieņemšanu bet otra - par starpniecību kukuļošanā, ko izdarījusi valsts amatpersona, savukārt uzņēmuma pārstāvi - par kukuļdošanu.

Vienai amatpersonai ar tiesas lēmumu ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt otrai amatpersonai ar KNAB izmeklētāja lēmumu piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Jau ziņots, ka pēc portāla "pietiek.com" ziņām, KNAB Truli aizturējis aizdomās par koruptīvām darbībām, iespējams, piesedzot jeb nodrošinot tā dēvēto legālo jumtu masāžas salonu darbībai Rīgā. Šādu salonu blakusnodarbe mēdz būt prostitūcijas pakalpojumu sniegšana.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa apstiprina, ka pašvaldības policijas amatpersonas tiek turētas aizdomās par sutenerismu. Personas aizturētas saistībā ar kriminālprocesu, kuru šā gada janvārī sākusi Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde, izmeklējot lietu par kāda zem masāžas salona izkārtnes maskēta bordeļa darbību. Bordelis, kuru, iespējams, "pieseguši" policisti, darbojies aptuveni pusotru gadu. 

Lūkass nenoliedz, ka pašvaldības policijas kompetencē ir masāžas salonu kontrole un prostitūcijas regulējušo noteikumu ievērošana. "Viņš (Trulis), protams, organizēja darbu savā pārvaldē," piebilda Lūkass.

Prostitūcijas novēršanas jomā RPP darot visu, lai nepieļautu nelikumības šajā rūpalā. "Mēs cīnāmies. Pārkāpumi tiek konstatēti, un, ņemot vērā viņu raksturu, pietiekoši grūti pierādīt personas vainu, tāpēc nepieciešams piesaistīt Valsts policijas darbiniekus un veikt kontrolpirkumus," norādīja Lūkass.

Pēc Truļa aizturēšanas RPP analizēs iespējamos cēloņus un veiks preventīvus pasākumus, lai nepieļautu nākotnē šādas iespējas. "Darbs tiesībaizsardzības iestādēs pakļauts augstam korupcijas riskam. Kā redzams, arī mūsu rindās ir tādi cilvēki, kuri neiztur kārdinājumu. RPP būs grūti atgūt sabiedrības uzticību, taču darīsim visu, lai tā notiktu," piebilda Lūkass.

Truļa iesniegtā amatpersonas deklarācija Valsts ieņēmumu dienestā liecina, ka pagājušajā gadā viņš par darbu RPP nopelnījis 38 549 eiro, savukārt bezskaidrā naudā uzkrājis 32 000 eiro.

Viņa īpašumā pagājušajā gadā bija dzīvoklis un 2004.gada izlaiduma vieglā automašīna. Parādsaistību Trulim nebija.

Trulis 2012.gadā bijis starp sešiem Rīgas Pašvaldības policijas darbiniekiem, kurus Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja nolēmusi prēmēt par ilgstoši pastāvējuša prostitūcijas tīkla likvidēšanu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Korupcija ONAP Prostitūcija Rīgas pašvaldības policija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form