RTAB valdes loceklim Grīnvaldam KNAB ierosinātajā kriminālprocesā nekāds statuss nav piemērots
Foto: LETA

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes loceklim Guntaram Grīnvaldam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss, pirmdien žurnālistiem apliecināja Grīnvalds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grīnvalds norādīja, ka KNAB izmeklēšanu veic par laika periodu, kad viņš nav ieņēmis valdes locekļa amatu.

Atsaucoties uz Valsts kontroles ziņojumu, Grīnvalds sacīja, ka RTAB darbība ir uzlabojama, taču "priekš tūrisma jomas šis ziņojums ir par šauru".

Bijušais tieslietu ministrs, kurš no partijas "Saskaņa" saraksta kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās, apgalvoja, ka laikā, kamēr viņš ieņem amatu, neviens fiktīvs darbinieks RTAB strādājis nav un nekādas ziedošanas shēmas viņš nav konstatējis.

Grīnvalds apliecināja, ka RTAB patlaban turpinās KNAB veiktā kratīšana un tiek nopratināti RTAB darbinieki. Grīnvalds nebija informēts, ka cita RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča ir aizturēta, tāpēc nevarēja komentēt turpmāko valdes darbu.

Kopumā radušos situāciju Grīnvalds vērtēja kā "sarūgtinošu".

Jau ziņots, ka KNAB pirmdien aizturēja citu RTAB valdes locekli Vitu Jermoloviču. Jermoloviča ir partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes locekle.

KNAB nekomentēja, cik personas pirmdien aizturētas. "Kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. Līdz ar to izmeklēšanas interesēs detalizētāku informāciju par sākto kriminālprocesu, tostarp par šajā kriminālprocesā iesaistītajām personām, KNAB pašlaik nevar sniegt. Tiklīdz tas būs iespējams, birojs informēs sabiedrību," norādīja KNAB.

Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām. Pēc tam, ja nepieciešams, jālemj par drošības līdzekļa piemērošanu. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma lemj tiesa.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki pirmdien ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB šodien informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5. aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli. Vienlaikus kriminālprocesuālās darbības šodien tiek veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Jermoloviča un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs (S). Pērn nodibinājums strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu. Tolstojs patlaban atrodas komandējumā Krievijā, Kazaņā.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

RTAB Gods kalpot Rīgai KNAB Korupcija Rīgas dome Saskaņa Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form