Sāk lietu par polārlāča ādas un vistu vanaga izbāžņa neatļautu pārdošanas mēģinājumu
Foto: Valsts policija

Aprīļa sākumā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) veica pārbaudes saistībā ar savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu tirdzniecībā. Pārbaužu laikā konstatēti divi pārkāpumi – privātpersonas bez speciālā sertifikāta vēlējušās realizēt polārlāča ādu un vistu vanaga izbāzni, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Saistībā ar notikušo sāktas administratīvās lietvedības.

Pārbaudēs, kas veiktas 4. aprīlī un 9. aprīlī, konstatēti tirdzniecību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumi. Kādas privātpersonas vēlējušās pārdot polārlāča ādu par 200 eiro, kā arī vistu vanaga izbāzni, kura cena ir 380 eiro. Abām privātpersonām lūgts uzrādīt attiecīgos dokumentus un apliecināt dzīvnieku legālo izcelsmi, taču neviena no tām nevarēja to izdarīt.

Policija bilst, ka Latvijā, tāpat kā jebkurā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, aizliegts tirdzniecībā piedāvāt gan dzīvus īpatņus, gan izstrādājumus no savvaļas sugām, ja nav iespējams pierādīt to legālu izcelsmi.

Turklāt Dzīvnieku aizsardzības likums Latvijā aizliedz ārpus zooloģiskajiem dārziem un reģistrētām savvaļas dzīvnieku turēšanas vietām turēt nebrīvē kā mājdzīvniekus savvaļas plēsēju kārtas dzīvniekus, primātus, krokodilus, čūskas un jūras zīdītājus.

Tirgojoties ar sugām, kas iekļautas CITES konvencijas pielikumos, nepieciešams saņemt CITES sertifikātu vai atļauju, kas apliecina attiecīgo īpatņu legālo izcelsmi.

Saistībā ar notikušo pret abām privātpersonām sākta administratīvā lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 77. panta 1. daļas – par normatīvajos aktos noteikto dzīvnieku aizsardzības prasību pārkāpšanu. Par prasību neievērošanu var tikt uzlikts naudas sods fiziskajām personām no 30 eiro līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 eiro līdz 1200 eiro.

Valsts policija lietu materiālus nodevusi DAP atbilstoši kompetencei lēmumu pieņemšanai administratīvajās lietās.

Tags

ENAP Valsts policija

Comment Form