Sešas personas tiesās par nekustamo īpašumu izkrāpšanu Zemgalē
Foto: stock.xchng

Pirmdien, 18. martā, Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi apjomīgu krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas sešas personas par vairāku nekustamo īpašumu izkrāpšanu Zemgales reģionā un naudas līdzekļu legalizēšanu, portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūrā.

Lietā celtas apsūdzības par sešiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Prokuratūras sniegtā informācija liecina, ka personas darbojušās organizētā grupā un iepriekš rūpīgi sadalījušas lomas. Viens apsūdzētais meklējis tādus nekustamos īpašumus Latvijā, kuru īpašumu tiesības nebija nostiprinātas Zemesgrāmatā, organizējis nepieciešamo īpašuma tiesību apliecinājumu un izmaiņu dokumentu izgatavošanu un viltošanu.

Trīs apsūdzētās viltojušas pirkuma-pārdevuma līgumus, to iesniegušas zvērinātam notāram un viltotos dokumentus kopā ar nostiprinājuma lūgumiem iesniegušas valsts institūcijā.

Piektais apsūdzētais izveidojis un reģistrējis uzņēmējsabiedrību un tās vārdā atvēris bankas kontu, lai to izmantotu nekustamo īpašumu izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas shēmā.

Sestā apsūdzētā persona iesaistījusies noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanā, izmantojot savu norēķinu kontu Taizemes bankā.

Tādā veidā divi apsūdzētie, izmantojot viltotus dokumentus, ar viltu, ieguvuši nekustamo īpašumu Jēkabpils novadā 237 000 eiro vērtībā. Pēc tam jau trīs no apsūdzētajiem veikuši noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu 228 300 eiro apmērā.

Citā epizodē viens no apsūdzētajiem ieguvis viltotu pirkuma-pārdevuma līgumu. Viņš devis uzdevumu otrai apsūdzētajai iesniegt dokumentus zvērinātam notāram, kas izveidojis nostiprinājuma lūgumu nekustamajam īpašumam Jēkabpilī, kam kadastrālā vērtība bija 39 325 eiro.

Taču Jēkabpils rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa pieņēma lēmumu par nostiprinājuma lūguma atstāšanu bez ievērības, līdz ar ko noziedzīgs nodarījums netika pabeigts.

Līdzīgas shēmas mēģinājums noticis arī saistībā ar nekustamo īpašumu Viesītes novadā. Tā kadastrālā vērtība bija 10 696 eiro. Arī šajā gadījumā Jēkabpils rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa pieņēma lēmumu par nostiprinājuma lūguma atstāšanu bez ievērības.

Noziedzīgie nodarījumi veikti 2015. gadā, kā arī 2018. gadā.

Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form