Sieviete 3,12 promiļu reibumā liedz tēvam satikt savus bērnus
Foto: Pašvaldības policija

27. janvārī neilgi pirms pulksten 18 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Ziepniekkalnā, kur divu bērnu tēvs izteica bažas par savu atvašu drošību, kuras pieskatot māte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policisti, ierodoties notikuma vietā, sastapa izsaucēju pie norādītā dzīvokļa durvīm. Vīrietis pastāstīja, ka no bērnu mātes šķiras un pagaidām abi ir vienojušies, ka viņš nedēļas nogalēs pieskatīs bērnus, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Notikuma dienā vīrietis ieradies pakaļ bērniem, taču bijusī atteikusies atvases nodot tēvam.

Vienlaikus sarunas laikā sadzirdētas bērnu raudas un kliedzieni. Bērnu tēvs izteica bažas, ka, iespējams, sieviete ir alkohola reibumā.

Arī policisti notikuma vietā sadzirdēja bērnu raudāšanu. Likumsargi vairākkārt klauvēja un zvanīja pie durvīm, taču bērnu māte tās atteicās atvērt.

Informācija tika nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, lai viņi ar speclīdzekļiem durvis uzlauztu. Pēc brīža sieviete tomēr izlēma durvis atvērt. No bērnu mātes sajusta alkoholam raksturīgā smaka.

Jautājot par grādīgo dzērienu lietošanu, viņa atcirta, ka tā neesot policistu darīšana. Tā arī skaidru atbildi uz savu jautājumu likumsargi nesaņēma.

Nekavējoties tika apsekots dzīvoklis. Abi septiņus un deviņus gadus vecie bērni gulēja savās gultās.

Bērnu tēvs pauda bažas, ka, iespējams, viņiem iedoti spēcīgi nomierinošie līdzekļi, jo pirms brīža dzirdētas bērnu raudas. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli.

Tikmēr sievietei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,12 promiļu reibumā.

Pēc brīža notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja abus bērnus un konstatēja, ka viņiem hospitalizācija nav nepieciešama.

Vīrietim izskaidrotas viņa tiesības vērsties bāriņtiesā, lai oficiāli iegūtu sev ikdienas aizgādības tiesības. Izsaucējs bērnus apģērba un kopā ar viņiem dzīvokli pameta.

Savukārt sievietei policisti mēģināja izskaidrot turpmākās procesuālās darbības, tai skaitā, ka bērna tēvam ir tādas pašas tiesības satikt savus bērnus kā viņai, ja vien nav spēkā bāriņtiesas lēmums, kurā teikts citādi.

Lietas materiāli nosūtīti Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form