Šogad četri VID darbinieki ziņojuši Iekšējās drošības pārvaldei par piedāvātajiem kukuļiem
Foto: Shutterstock

Šogad četri Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki ziņojuši VID Iekšējās drošības pārvaldei par piedāvātajiem kukuļiem, trešdien žurnālistiem sacīja VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tas ir rezultāts pārvaldes veiktajam prevencijas darbam, skaidrojot VID darbiniekiem, kas ir korupcija, ka pat atnestas konfektes vai kafija ir kukuļdošanas mēģinājums. Stāstām darbiniekiem, ka vienīgais pieļaujamais "pateicības" veids no klientu puses ir pozitīva atsauksme par sadarbību ar kādu VID darbinieku, kas iesniegta VID," stāstīja Dolgova.

Viņa norādīja, ka tiek veikts skaidrojošais darbs par to, kādiem nolūkiem darbinieki drīkst izmantot VID informācijas sistēmas – šogad atklāti 37 gadījumi, kad VID darbinieki izmantojuši informācijas sistēmas tam neparedzētiem nolūkiem – meklējuši informāciju par radiem, bijušajiem laulātajiem utml. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šos 37 darbiniekus ir sodījis.

Tāpat prevencijas nolūkos Iekšējās drošības pārvalde veic arī VID darbiniekiem noteikto amatu savienošanas noteikto ierobežojumu un aizliegumu uzraudzību, kandidātu uz VID amatiem riska pārbaudi personāla atlasē un citus pasākumus.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta VID darbinieku amatpersonu deklarācijām un padziļināti tiek veikta pārbaude par darbinieku mantiskā stāvokļa izmaiņām.

Dolgova skaidroja, ka nereti medijos parādās kāda informācija par aizdomīgiem uzkrājumiem, mantojumiem vai laimestiem VID darbinieku deklarācijās, taču Iekšējās drošības pārvalde šos aizdomīgos darījumus ir jau atklājusi iepriekšējos gados un darbinieki jau ir sodīti.

"Tā, piemēram, bez ierastās visu deklarāciju pārbaudes risku novērtēšanas sistēmā, šogad īpašu uzmanību pievērsām 1000 VID darbinieku deklarācijām, no tām uz padziļināto pārbaudi tika nosūtītas 187 deklarācijas un 25 gadījumos darbinieki tika sodīti," stāstīja Dolgova.

Viņa arī piebilda, ka veiktas papildus pārbaudes par 115 darbinieku deklarācijām, kurās norādīti dažāda veida laimesti. Septiņos gadījumos par šiem darbiniekiem ir ierosināta resoriskā pārbaude.

"Negodīgu darbinieku VID ir maz, bet tādi ir. Ir cilvēki, kas ņem kukuļus, ir tādi, kas sniedz informāciju organizētās noziedzības grupējumiem. Lai to izskaustu, ir jāmaina gan VID darbinieku, gan sabiedrības attieksme pret korupciju un esmu pārliecināta, ka ar laiku izdosies panākt "nulles tolerances" līmeni pret korupciju," piebilda Dolgova.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Korupcija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form