Šogad nav izdevies atrast 30 noslīkušus cilvēkus
Foto: DELFI

Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā devies 120 izbraukumos, glābjot slīkstošus cilvēkus vai meklējot jau noslīkušos - no tiem 90 cilvēkus ir izdevies izglābt vai atrast, bet 30 cilvēki pazuduši bez vēsts, ceturtdien preses konferencē stāstīja VUGD pārstāvis Kristaps Eglons.

Jau ziņots, ka Jaundubultu peldbaseinā un pludmalē šomēnes norisinās starptautiskas mācības glābējiem uz ūdens.

Šodien mācībām veltītā preses konferencē kopā bija pulcējušies gan VUGD, gan Valsts policijas, Latvijas Pludmales glābēju asociācijas (LPGA) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvji, lai pārrunātu aktuālās ūdens drošības problēmas.

LPGA gadā sagatavo vidēji 16 profesionālus glābējus. Asociācijas pārstāvis Andris Kraulis gan pastāstīja, ka spēja un kapacitāte asociācijai ir daudz lielāka un gadā varētu sagatavot pat 100 vai 200 glābējus. Viņš skaidroja, ka daudzviet Latvijā, tajā skaitā arī oficiālajās peldvietās, nav glābēju posteņu un glābējiem paredzētā inventāra, līdz ar to, pat ja asociācija sagatavotu šos 100 vai 200 glābējus, visiem vienkārši nebūtu darba vietu.

Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics sacīja, ka šobrīd Latvijā izveidotā glābēju sagatavošanas sistēma ir ļoti laba un spēj sagatavot arī 50, 100 un pat 200 profesionālus glābējus gadā. "Vajadzīga tikai vēlēšanās un iniciatīva no valsts un pašvaldībām sagatavot šos glābējus un rast viņiem darba vietas," teica Šics. Viņš arī piebilda, ka šogad slīkušo un bezvēsts pazudušo noslīkušo cilvēku skaits varētu būt mazāks, ja tuvumā būtu bijuši glābēji.

Vienlaikus NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs ārsts Roberts Fūrmanis akcentēja, ka slīkšanas negadījumi joprojām Latvijā ir liela problēma. Viņš skaidroja, ka īpaši noteicošas cilvēka dzīvībai ir pirmās minūtes pēc slīkšanas, tāpēc ir svarīgi apmācīt un nodrošināt glābējus peldvietās, kā arī izglītot līdzcilvēkus pirmās palīdzības sniegšanā.

Visi konferences dalībnieki bija vienisprātis, ka glābēju esamība peldvietās ne tikai samazinātu noslīkušo skaitu, bet arī radītu cilvēkos drošības sajūtu.

Starptautiskas mācības glābējiem uz ūdens Latvijā norisinās jau kopš 1999.gada un tiek organizētas sadarbībā ar Vācijas Dzīvības glābšanas asociāciju. Līdz šim brīdim to laikā ir apmācīti vairāk kā 160 glābēji. Šogad apmācībās piedalās 14 glābēji, kuru vidū septiņas ir sievietes - tas līdz šim ir lielākais sieviešu īpatsvars apmācībās.

Mācības noslēgsies 17.augustā, kad tiem dalībniekiem, kuri mācību laikā būs pierādījuši savu fizisko sagatavotību, peldētprasmi, izturību un zināšanas, iegūs starptautiskos ILS (International Life Saving) sertifikātus.

Jauno glābēju mācībās pieredzējuši instruktori no Eiropas institūcijas "International Life Saving federation of Europe" (ILSE) un Vācijas Dzīvības glābšanas asociācijas sniedz gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas cilvēku glābšanā un pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā.

Source

LETA

Tags

Zemgale Vācija Valsts policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form