Šogad Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muita un pēcimporta pārbaužu daļas, veicot pastiprinātas pēcimporta pārbaudes uzņēmumos, kas nodarbojas ar gaļas un gaļas izstrādājumu importu, papildus budžetā kā valstij nesamaksātos nodokļus aprēķinājušas Ls 811 052,41.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā liecina VID sniegtā informācija, šā gada deviņos mēnešos budžetā ieskaitīti nesamaksātie nodokļi Ls 26 826,27 apjomā par gaļas produktu ievešanu. VID iekšējā audita daļa 2000. un 2001.gadā veikusi vairākas dienesta pārbaudes par muitas darbinieku iespējamo saistību ar gaļas produktu nelikumīgu ievešanu vai izvešanu no Latvijas. Pārbaudīta arī muitas nodokļu likumdošanas normu piemērošanas pamatotība.

Vienpadsmit muitas darbinieki sodīti, piemērojot disciplinārsodu. Krimināli sodāmi pārkāpumi konstatēti vairāku muitas amatpersonu darbībā, līdz ar to Muitas lietu prokuratūrai nosūtīti pārbaudes materiāli par 21 muitas amatpersonas rīcību, lai izlemtu, vai ir pamats ierosināt krimināllietas.

Šogad kopumā muitas pretkontrabandas daļu un muitas noteikumu pārkāpumu daļu darbinieki par pārkāpumiem aizturējuši 381,97 tonnas gaļas, no tām konfiscētas 21,60 tonnas. Izskatot iepriekš par šiem pārkāpumiem sastādītos 15 administratīvo pārkāpumu protokolus, bez jau norādītā gaļas daudzuma konfiskācijas uzlikti arī naudas sodi - kopumā Ls 3 385.

Savukārt saistībā ar gaļas produkcijas apriti pārbaudot 1 275 fiziskas personas, VID veicis nodokļu pārrēķinu un papildus budžetā iekasējis Ls 377 120,40, tostarp Ls 20 751,71 soda naudas, Ls 51 516,45 apmērā iekasētas soda naudas par konfiscēto preču realizāciju, bet papildu nodokļi iekasēti Ls 304 852,24 apmērā. Fiziskām personām sastādīti 318 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Salīdzinoši 2000.gada laikā muita sastādījusi 32 protokolus par muitas noteikumu pārkāpumiem saistībā ar gaļas produkcijas ievešanu vai izvešanu no Latvijas. Pērn aizturētas 387,27 tonnas gaļas produktu, bet konfiscētas 17,38 tonnas. Soda naudas uzliktas Ls 19 401,15 apmērā.

Pārbaudot veikto darījumu legalitāti, muita pērn saskaņā ar Brīvās tirdzniecības līgumu izlases kārtībā uz valstīm, no kurām gaļa eksportēta uz Latviju - Nīderlandi, Poliju un Zviedriju - nosūtījusi septiņus pieprasījumus. Šajos gadījumos gaļa Latvijā bijusi ievesta legāli. Savukārt šogad pārbaužu veikšanai uz ārvalstīm nosūtīts jau 61 pieprasījums un darījumu apliecinoši dokumenti, uz šiem pieprasījumiem atbildes vēl nav saņemtas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form