Stājas spēkā 11 un 17 gadu cietumsodi par divām slepkavībām un zādzībām Daugavpils pusē
Foto: PantherMedia/Scanpix

Augstākās tiesas (AT) Senāts atstājis negrozītu tiesas spriedumu, ar kuru par divām 2005. un 2006.gadā Daugavpils pusē izdarītām slepkavībām, vairākām zādzībām un citiem noziedzīgiem nodarījumiem diviem vīriešiem piespriesti 11 un 17 gadu cietumsodi, bet vēl vienam noteikta piespiedu ārstēšanās psihiatriskajā slimnīcā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, Senāts noraidījis no diviem apsūdzētajiem saņemtās kasācijas sūdzības un atstājis negrozītu apstrīdēto AT Krimināllietu tiesu palātas 2012.gada 10.augusta spriedumu. Senāta lēmums ir stājies spēkā, tas vairs nav pārsūdzams.

Izskatot krimināllietu pirmajā tiesu instancē, Latgales apgabaltiesa 2007.gada 25.septembrī visus trīs apsūdzētos atzina par vainīgiem visos viņiem inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos. Jānis Černogolovko tika sodīts ar brīvības atņemšanu uz 17 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz trim gadiem, bet Feliksam Lukaševičam un Aleksandram Fedotovam pirmās instances tiesa piesprieda katram 11 gadu cietumsodu ar policijas kontroli uz diviem gadiem un mantas konfiskāciju.

Tāpat Latgales apgabaltiesa no visiem trim apsūdzētajiem solidāri par labu vienam cietušajam nolēma piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju 5000 latu apmērā, bet no Černogolovko par labu citam cietušajam - mantisko zaudējumu kompensāciju 710 latu apmērā.

Visi trīs apsūdzētie Latgales apgabaltiesas spriedumu pārsūdzēja, tāpēc lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā, bet vēlāk - arī Senātā, kas to nodeva jaunai izskatīšanai palātā.

Izskatot lietu apelācijas kārtībā no jauna, AT Krimināllietu tiesu palāta pērn 10.augustā Lukaševiču atbrīvoja no kriminālatbildības, nosakot viņam ārstēšanu vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā. Palāta arī pārkvalificēja Černogolovko noziedzīgās darbības, taču viņam piespriestais 17 gadu cietumsods faktiski palika nemainīgs. Attiecībā uz Fedotovu pirmās instances tiesas spriedums netika grozīts.

Vēlāk Fedotovs un Černogolovko iesniedza kasācijas sūdzības par pēdējo AT Krimināllietu tiesu palātas spriedumu, informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja. Viņu sūdzību izskatīšanu Senāts rakstveida procesā sāka trešdien.

Saskaņā ar lietas materiāliem 2005.gada 20.martā Černogolovko, būdams alkohola reibumā, kopā ar kādu sievieti izsita logu un iekļuva svešā dzīvoklī Daugavpilī. Černogolovko zināja, ka šajā dzīvoklī ar citu vīrieti atrodas viņa sieva. Greizsirdības pārņemts, apsūdzētais piekāva svešo vīrieti, sitot viņam ar metāla nūju pa galvu un citām ķermeņa vietām.

Citā lietas epizodē, kas ir par slepkavību, Černogolovko darbojās kopā ar strādnieku Fedotovu un saimnieku Lukaševiču. Saskaņā ar lietas materiāliem 2005.gada 6.oktobra vakarā pie Lukaševiča mājās, Daugavpils rajonā, ieradās kāds paziņa, kuram it kā vajadzēja cauruli. Starp abiem vīriešiem uz savstarpēji naidīgu attiecību pamata izcēlās konflikts, kas pārauga kautiņā. Tajā iesaistījās arī pie Lukaševiča strādājošie Černogolovko un Fedotovs.

Visi trīs piekāva Lukaševiča paziņu, sasēja viņu un novietoja kūtī. Cietušajam tika atņemtas arī dažas mantas. Pēc tam vīrieši iecēla upuri automašīnas BMW bagāžas nodalījumā, aizveda viņu uz tuvējo mežu, nožņaudza un apraka, liecina apsūdzība.

Trešā lietas epizode ir par citu slepkavību, kuru, prokuratūras ieskatā, izdarījis viens pats Černogolovko. 2006.gada februāra beigās vai marta sākumā kādā dzīvoklī Daugavpilī viņš, būdams alkohola reibumā, sastrīdējās ar dzīvokļa saimnieku. Saskaņā ar lietas materiāliem strīds pārauga kautiņā un Černogolovko namatēvu piekāva līdz nāvei. Pēc tam apsūdzētais apzaga cietušā dzīvokli.

Prokuratūra noziedzīgajai trijotnei cēla apsūdzības par slepkavību pastiprinošos un slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, par personas dzīvokļa neaizskaramības pārkāpšanu, tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, nelikumīgu brīvības atņemšanu, zādzību, kā arī par dokumentu nolaupīšanu un iznīcināšanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daugavpils Latgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form