Stājas spēkā notiesājošais spriedums Bērnu slimnīcas krimināllietā
Foto: Shutterstock

3. martā stājies spēkā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 20. februāra notiesājošais spriedums tā dēvētajā Bērnu slimnīcas krimināllietā, kurā par krāpšanām un kukuļošanu kopumā apsūdzētas astoņas personas, sodot viņas ar naudas sodu, daļēju mantas konfiskāciju, piespiedu darbu un nosacītu brīvības atņemšanu, portāls “Delfi” uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar šo spriedumu apstiprināta vienošanās starp prokuroru un apsūdzētajiem par vainas atzīšanu un sodu.

Pieciem apsūdzētajiem piemēroto mantisko sodu – naudas soda un mantas (naudas) konfiskācijas, kā arī piedzītās kaitējuma kompensācijas apmērs sasniedz 461 621,41 eiro. Prokuratūra norāda, ka tas gandrīz pieckārt pārsniedz ar krāpšanām nodarīto mantisko zaudējumu. Turklāt konfiscēti divi nekustamie īpašumi un viena automašīna.

Mantas konfiskācijas un kaitējuma kompensācijas piedziņas nodrošināšanai ar šo spriedumu saglabāts arests apsūdzēto mantai.

Pārējiem trim apsūdzētajiem par kukuļošanu 1350 latu (aptuveni 1921 eiro) apmērā piemērots piespiedu darbs.

Jau ziņots, ka uzņēmējam Aleksandram Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudas sods 70 minimālo mēnešalgu apmērā – 30 100 eiro, kā arī daļēja mantas konfiskācija – 42 780 lati (60 870 eiro).

Bijušajam Bērnu slimnīcas Iepirkumu komisijas vadītājam Arnim Kramzakam piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un trim mēnešiem ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, naudas sods 75 minimālo mēnešalgu apmērā – 32 250 eiro, kā arī daļēja mantas konfiskācija, proti, no Kramzaka tiks konfiscēts viņa īpašuma esošā automašīna "Volvo" "S80", kā arī naudas līdzekļi 4000 latu (5691 eiro) apmērā.

SIA "Projektu vadības un attīstības birojs" valdes loceklim Raitim Muižniekam tiesa nolēma piespriest vienu gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu ar gadu un astoņus mēnešus ilgu pārbaudes laiku, naudas sodu 70 minimālo mēnešalgu apmērā - 30 100 eiro, kā arī viņam tiks konfiscēti 100 000 lati (142 287 eiro) un 11 381 ASV dolāri (10 544 eiro).

Kādreizējam Bērnu slimnīcas saimniecības direktoram Aivaram Lisenko saskaņā ar vienošanos piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz astoņiem mēnešiem, naudas sods 30 minimālo mēnešalgu apmērā – 12 900 eiro, kā ar viņam tiks konfiscēti divi nekustamie īpašumi, kas atrodas Aizkrauklē un Skrīveros.

Sergejam Kravcovam tiesa piesprieda naudas sodu 18 minimālo mēnešalgu jeb 7740 eiro apmērā. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektoram Jurim Šmitam piespriests piespiedu darbs uz 100 stundām, kā arī viņam nāksies atmaksāt 1290 eiro, kas klasificēti kā noziedzīgi iegūti līdzekļi. Sergejam Pimenovam nāksies strādāt 80 stundas piespiedu darba, bet Mihailam Kreitsaram – 70 stundas.

Tāpat no vairākiem apsūdzētajiem solidāri piedzīti gan Bērnu slimnīcai radušies zaudējumi, gan procesuālie izdevumi, kuru kopējais apmērs ir 130 497 eiro.

Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietu pēc būtības tiesa sāka skatīt 2013. gada 5. februārī. Visi astoņi apsūdzētie toreiz norādīja, ka savu vainu inkriminētajās noziedzīgajās darbībās neatzīst.

No apsūdzības izriet, ka tā laika Bērnu slimnīcas valdes loceklis un Iepirkumu komisijas vadītājs Kramzaks pierunājis būvuzņēmējus mākslīgi sadārdzināt dažādiem iepirkumu konkursiem iesniegto pieteikumu izmaksu tāmes, lai tās joprojām būtu atzīstamas par finansiāli izdevīgākajām un uzvarētu konkursā.

Lietā ir vairākas epizodes. Saskaņā ar apsūdzību izkrāptās summas svārstījušās no dažiem simtiem līdz vairākiem desmitiem tūkstošu latu. Uzņēmumu kontos ieskaitītā nauda pēc tam dažādi dalīta. No lietas materiāliem izriet, ka vienā gadījumā bijis paredzēts mākslīga sadārdzinājuma ceļā izkrāptos 16 789 eiro caur vairāku uzņēmumu kontiem pārskaitīt Tautas partijai, taču nav pierādījumu, kas apstiprinātu, ka nauda galu galā sasniegusi adresātu, skaidroja prokurors.

Kriminālprocesā par cietušo atzīta ne tikai Bērnu slimnīca, bet arī Bērnu slimnīcas fonds. Slimnīca pieteikusi 104 424 eiro materiālā un 14 228 eiro morālā kaitējuma kompensāciju, bet fonds – 11 183 eiro materiālā kaitējuma kompensāciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu slimnīca Bērnu slimnīcas fonds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form