Tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā grozītas apsūdzības
Foto: PantherMedia/Scanpix

Prokurors Monvīds Zelčs grozījis apsūdzības tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā, kurā apsūdzētas deviņas personas, tostarp, ekspolitiķis Andris Šķēle, politiķis Ainārs Šlesers (LPV) un bijušais SIA "Tet" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zelčs skaidroja, ka grozījumi "fundamentāli nav mainījuši apsūdzības un to būtību".

Grozījumi saistīti ar papildus apstākļu norādīšanu un precizēšanu apsūdzībās, ņemot vērā arī tiesā sniegtās apsūdzēto liecības.

Apsūdzībās ir precizēti apstākļi, kas saistīti ar Ministru kabineta noteikumu tapšanu, kas bija pamatā Satiksmes ministrijas konkursam par ciparu televīzijas ieviešanu.

Tāpat, ņemot vērā, ka noziedzīgā nodarījuma-krāpšanas ietvaros maksājumus no uzņēmuma "Lattelecom" dažādos laika periodos saņēma divi uzņēmumi ar vienādu nosaukumu - "SIA Hannu Digital", apsūdzībās papildus iekļauti arī ar to saistītie apstākļi. Vienlaikus kopējais noziedzīgi iegūto līdzekļu apmērs nav grozīts, skaidroja Zelčs.

Ņemot vērā arī Šķēles sniegtās liecības tiesā, ir precizēti arī viņam inkriminētās noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apstākļi, kā arī legalizēto līdzekļu kopējā summa un tie joprojām ir aptuveni miljons eiro, norādīja prokurors.

Tagad lietas dalībniekiem dots laiks iepazīties ar grozīto apsūdzību.

Jau ziņots, ka minētajā kriminālprocesā kopumā par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā apsūdzētas deviņas personas - bijušais premjers Šķēle, bijušais satiksmes ministrs Šlesers, bijušais "Tet" valdes priekšsēdētājs Gulbis, bijušais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Nils Freivalds, kā arī bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe. Apsūdzēts ir arī "Lattelecom" ("Tet") tā laika komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele, Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis un bijušais uzņēmuma "Hannu Digital" valdes loceklis Gintars Kavacis.

Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, proti, darbībām saistībā ar 2008.gadā Satiksmes ministrijas rīkoto konkursu TV programmu zemes apraides nodrošināšanai ciparformātā un uz tā pamata starp SIA "Tet", SIA "SIA Hannu Digital" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" noslēgtajiem līgumiem, paziņojumā presei raksta prokuratūra.

Apsūdzēto personu darbības bija vērstas uz to, lai šajā projektā un līgumattiecībās prettiesiski un nepamatoti iesaistītu "SIA Hannu Digital", kā rezultātā SIA "SIA Hannu Digital" labā tika iegūti "Tet" finanšu līdzekļi vairāku miljonu eiro apmērā, tādējādi nepamatoti arī sadārdzinot šī valsts mēroga projektu.

Zelčs neatklājot apsūdzēto vārdus aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka katram apsūdzētajam ir sava loma inkriminējamā nodarījumā. Iespējams, noziedzīgi iegūto summu prokurors neminēja, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tie ir aptuveni trīs miljoni eiro.

Apsūdzētajām personām inkriminējamie nodarījumi notikuši 2008. un 2009.gadā, kad SM tika organizēts konkurss par ciparu televīzijas ieviešanu un pēc tam tika slēgti attiecīgi līgumi, iesaistot projektā uzņēmumu "SIA Hannu Digital".

Lai arī kriminālprocesā uzņēmums "Tet" nav pieteicies par cietušo, prokurors vērsis uzmanību, ka šī iemesla dēļ lietas virzība nebūs apdraudēta.

Rīgas apgabaltiesā patlaban atrodas tā dēvētā pirmā digitālās televīzijas lieta. Šī lieta saistīta ar 2003.gadā atklāto afēru.

Arī šīs lietas kontekstā Šķēles vārds tika izskanējis, bet apsūdzības viņam šajā lietā celtas netika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lattelecom Ainārs Šlesers Andris Šķēle Juris Gulbis Tet Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs Nils Freivalds Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form