Tiesnešu piekukuļošanā apsūdzētie - bijusī tiesu izpildītāja Raimonda Spore un Raimonds Zundurs Rīgas apgabaltiesā piektdien pilnībā atzina savu vainu. Abiem apsūdzība uzrādīta krimināllietā, kurā par kukuļošanu apsūdzētas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesneses Beatrise Tālere un Irēna Poļikarptova. Poļikarptova piektdien viņai izvirzītās apsūdzības noliedza.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Poļikarpova joprojām noliedz, ka būtu ņēmusi kukuļus, apgalvojot, ka lietas materiālos minētos kukuļdevējus, iespējams, pat nebūtu atpazinusi.

Poļikorpova tiesā norādīja, ka nauda - 6 000 eiro un 6 760 lati, kurus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 2006.gada oktobrī izņēmuši viņas darba vietā, esot iegūta, par 60 000 eiro pārdodot kādu viņai piederošo vasarnīcu. Ģimenes kopīgo naudu viņa esot turējusi seifā savā darba vietā "ērtības labad".

Tās dienas rītā, kad KNAB darbinieki ieradās Poļikarpovas darba vietā, viņa, pēc pašas teiktā, esot izņēmusi no seifa 500 latus, kas esot bijuši paredzēti tuvojošās dzimšanas dienas svinībām kādā restorānā.

Poļikarpova, atbildot uz tiesneses Annas Klimovičas uzdoto jautājumu, norādīja, ka viņas un Tāleres telefonsarunu noklausīšanos KNAB, pēc Poļikarpovas domām, veicis tādēļ, ka, iespējams, esot bijušas aizdomas saistībā ar dažu viņas kompetencē esošu krimināllietu iztiesāšanu.

Tāleres liecības tiesa uzklausīs 22.janvārī.

Piektdien, sniedzot liecības tiesai, Spore norādīja, ka apzinās, ko ir izdarījusi, un to nožēlo.

Spore tiesai skaidroja, ka iepriekš bija dzirdējusi, ka pastāv prakse dot tiesnešiem kukuļus, tāpēc, lai paātrinātu lietu izskatīšanu, devusi Tāterei naudu. Apsūdzētā neatminējās, par kurām tieši lietām maksājusi tiesnesei, taču divas reizes apmeklējusi Tāleri, lai dotu 100 latu kukuli. Uz tiesnese Annas Klimovičas jautājumu, kā Spore iekļuvusi Tāleres kabinetā, kurš tiesā atrodas slēgtajā zonā, apsūdzētā skaidroja, ka "palūgusi meitenēm, lai ielaiž". Spore norādīja, ka nekādi šķērši iekļūšanai tiesas slēgtajā zonā, nav likti.

Apsūdzētā, tiesā caur asarām stāstīja, ka ar Tāleri ir pazīstama jau sen un iepriekš konsultējusies ar tiesnesi par dažādām lietām. Par ilgu pazīšanos liecina arī tas, ka Spore sveikusi Tāleri gan dzimšanas dienās, gan vārda sētkos.

Tiesa piektdien uzklausīja arī Zundura liecības, kurš minētajā krimināllietā arī pasūdzēts par kukuļa došanu. Viņš gan tiesā atteicās no liecību sniegsanas, norādot, ka pieturēsies pie pirmstiesas izmeklēšanā sniegtajām liecībām. Arī Zundurs atzīst viņam inkriminēto noziegumu.

Jau ziņots, ka krimināllietā apsūdzība par kukuļošanu uzrādīta Tālerei, Poļikarpovai, juridiskā biroja līdzīpašniekam un bijušajam tiesu izpildītājam Raimondam Zunduram, zvērinātai tiesu izpildītājai Raimondai Sporei un Inesei Rozītei.

Iepriekš tiesa pēc prokurora Māra Lejas lūguma pieņēma lēmumu krimināllietā izdalīt atsevišķu kriminālprocesu par apsūdzētās Rozītes epizodēm, jo viņa vairākkārt nav ieradusies uz tiesu un ir izsludināta viņas meklēšana. Prokuror rīcībā ir nonākusi informācija, ka Rozīte varētu atrasties ārzemēs.

Tālerei apsūdzība uzrādīta par atkārtotu kukuļa pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par noteiktu darbību izdarīšanu kukuļdevēja un kukuļa piedāvātāja interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, kā arī par apzināti nelikumīgu lēmumu gatavošanu, ko izdarījis tiesnesis.

Poļikarpovu prokurors apsūdz par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par noteiktu darbību izdarīšanu kukuļdevēja un kukuļa piedāvātāja, kā arī citu personu interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli.

Tiesā Tālere un Poļikarpova savu vainu kategoriski noliedza, bet Zundurs un Spore pilnībā atzina viņiem uzrādītās apsūdzības.

Abas tiesneses KNAB darbinieki aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja pērn 10.oktobrī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form