Tiesa audžumātei par bērna pēršanu piemēro nosacītu cietumsodu
Foto: Shutterstock

Kurzemes rajona tiesa Liepājā kādai sievietei par bērna pēršanu piemērojusi nosacītu cietumsodu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No tiesas sprieduma izriet, ka pēc bāriņtiesas lēmuma kāds mazgadīgais bija ievietots audžuģimenē. Izmeklētāji konstatējuši, ka 2015.gada sākumā apsūdzētā audžumāte, reaģējot uz bērna pārkāpumiem, kliegusi uz bērnu, apsaukājusi par draņķi, kā arī situsi ar roku un siksnu pa dibenu.

Citā reizē dusmu uzplūdā par bērna nepaklausību apsūdzētā ar roku iesitusi bērnam pa dibenu, kā rezultātā viņš kritis un atsities ar galvu pret mēbeli. Pielietotās vardarbības rezultātā bērnam tika nodarīti, izmeklētāju terminoloģijā, maznozīmīgi miesas bojājumi.

Tiesa apsūdzētajai piemēroja brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem, taču sodu noteica nosacīti un to neizpildīs, ja sešu mēnešu pārbaudes laikā notiesātā neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, nepārkāps sabiedrisko kārtību un izpildīs Valsts probācijas dienesta noteiktos pienākumus.

Tāpat tiesa lika sievietei samaksāt bērnam 500 eiro kompensāciju par morālo aizskārumu.

Spriedums nav pārsūdzēts un martā stājies spēkā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form