Tiesa nemaina Kokneses pedofilam piespriesto 15 gadu cietumsodu
Foto: Shutterstock

Zemgales apgabaltiesa šodien lēma negrozīt uz 15 gadiem notiesātajam Kokneses pedofilam Viktoram Diklabam iepriekš piespriesto sodu, informēja apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar Zemgales apgabaltiesas ceturtdienas lēmumu atstāts negrozīts Aizkraukles rajona tiesas 1.jūnija spriedums. "Tas nozīmē, ka sods paliek tas pats, kas piespriests ar pirmās instances tiesas spriedumu. Zemgales apgabaltiesas lēmums ir pārsūdzams kasācijas kārtībā," skaidroja Vītoliņa.

Kā ziņots, uz 15 gadiem notiesātais Diklabs, kuru Aizkraukles rajona tiesa atzina par vainīgu seksuālā vardarbībā pret desmit mēnešus vecu zīdaini un kuram tika piespriests 15 gadu cietumsods, pārsūdzējis tiesas lēmumu. Notiesātais lūdz mīkstināt piespriesto sodu, informēja Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

Vīrietis ir apsūdzēts pēc Krimināllikuma 160.panta 6.daļas - par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, un ja tas izraisījis smagas sekas vai ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, par ko likumā paredzēts sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 125.panta 2.daļas 8.punkta - par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja tas izdarīts pret personu bezpalīdzības stāvoklī, par ko likumā paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vītoliņa informēja, ka Diklabs atzīts par vainīgu un sodīts pēc 160.panta 6.daļas ar brīvības atņemšanu uz 12 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem, kā arī pēc 125.panta 2.daļas 8.punkta ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, piespriestos sodus daļēji saskaitot, galīgais sods Diklabam noteikts brīvības atņemšana uz 15 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Tāpat no Diklaba par labu cietušajai piedzīta morālā kompensācija 7000 eiro, kā arī par labu valstij - izmaksātā valsts kompensācija cietušajai 1260 eiro apmērā.

Kā ziņots, Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa darbinieki izmeklēšanā guva apstiprinājumu informācijai, ka 2015.gada 22.augustā kādā dzīvoklī Kokneses novadā notikusi iedzeršana. Uzdzīves laikā dzīvokļa saimniece un kompānija, kas bijusi dzīvoklī, uz laiku pameta dzīvokļa telpas. Dzīvoklī palicis desmit mēnešus vecs zīdainis un 1961.gadā dzimis vīrietis, kurš bija bērna mātes dzīvesbiedrs.

Pierādījumi liecina, ka zīdaiņa mātes prombūtnes laikā vīrietis veicis netiklas darbības ar bērnu un nodarījis bērnam miesas bojājumus. Policija par notikušo uzzinājusi no mediķiem, kas bija izsaukti uz notikuma vietu, lai sniegtu zīdainim medicīnisko palīdzību.

Tajā pašā dienā vīrietis aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu aizturēts, bet vēlāk viņam ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšanas laikā aizdomās turētais policijai atzinis savu vainu nodarītajā, taču motivēt savu rīcību viņš nav spējis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizkraukle Koknese Zemgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form