Tiesa pārbaudījusi vēl četrus digitālās televīzijas krimināllietas sējumus
Foto: DELFI

Turpinot rakstveida pierādījumu pārbaudi tā dēvētajā digitālās televīzijas lietā, Rīgas apgabaltiesa piektdien caurskatījusi vēl četrus šī kriminālprocesa sējumus, informēja tiesā.

Tādējādi patlaban kopumā ir pārbaudīti 38 lietas materiālu sējumi, bet pavisam tādu ir 101.

Digitālās televīzijas krimināllietā esošo rakstveida pierādījumu pārbaudi plānots turpināt arī trešdien, 7.martā, plkst.10, informēja tiesā.

Kā ziņots, digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības šajā lietā uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Tags

Kempmayer Rīgas apgabaltiesa

Comment Form