Foto: Pixabay

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā par krāpšanu apsūdzēts atstādinātais tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs, atstādinātā notāre Inga Muciņa un vēl trīs personas, noskaidroja portāls "Delfi".

Prokuratūras izplatītajā preses paziņojumā, neminot personu vārdus, norādīts, ka 2021. gada janvārī Valsts policijā tika sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, izmantojot viltotu vienkāršo vekseli un vēršot bezstrīdu vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā uz 1932. gadā dzimušas sievietes naudas līdzekļiem 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē. Tāpat izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka līdzīgā veidā personas izrīkojušās ar kādu 1964. gadā dzimušu personu, izkrāpjot no viņas vairāk nekā 39 000 eiro.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā viena amatpersona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 318. panta trešās daļas un 177. panta trešās daļas par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kas izraisījušas smagas sekas, kā arī organizētā grupā izdarīja tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Savukārt otra amatpersona — kā noskaidroja "Delfi", notāre Inga Muciņa — pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 327. panta otrās daļa un 177. panta trešās daļas par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izsniegšanu, apzinoties, ka dokuments ir viltots, mantkārīgā nolūkā, kā arī organizētā grupā izdarīja tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Trīs privātpersonas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas par to, ka organizētā grupā izdarīja tiesību uz svešu mantu iegūšanu ar viltu (krāpšanu) lielā apmērā.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Lietai patlaban vēl nav nozīmēts skatīšanas datums.

Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka pirms astoņiem gadiem seniorei Eleonorai Ļaksai radušās pirmās saistības pret "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP), taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados, pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā.

Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga.

Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli.

Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.

Attāla radiniece — māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summu ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"

Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.

Lucenko jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga. Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā, vēstīja raidījums.

Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.

Rezultātā daļu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentēja "Nekā personīga".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!