Trīs jaunietes izglābj kaimiņu zīdaini no izkrišanas pa logu
Foto: Shutterstock

16. aprīlī neilgi pēc pulksten 22 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devušies uz izsaukumu Iļģuciemā, kur divas stundas bez vecāku uzraudzības atstāts mazs bērns, portālu "Delfi" informēja pašvaldības policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Notikuma vietā policistus sagaidījusi kāda jauniete un pastāstījusi, ka ar draudzenēm satikusies pie pretējā nama. Viņas pamanījušas, ka no kaimiņu trešā stāva loga izkāries mazs bērns. Meitenes 15 minūtes nogaidījušas, bet tā arī neviens bērnu no loga nav nocēlis.

Jaunā sieviete ar draudzenēm iegājusi kaimiņu kāpņu telpā un konstatējusi, ka dzīvokļa durvis ir atstātas pilnībā vaļā. Jaunkundzes iegājušas dzīvoklī un pamanījušas, ka aptuveni divus gadus vecais puisēns atstāts mājās viens. Jaunietes nogaidījušas pāris stundas, taču vecākus tā arī nav sagaidījušas un nolēmušas zvanīt policijai.

Ieejot dzīvoklī, izsaucējas sniegtā informācija apstiprinājusies. Jauniete skaidrojusi, ka norādītā dzīvokļa iemītnieki ir redzēti, taču neko vairāk par viņiem nezināja.

Lai pārliecinātos par puisēna veselības stāvokli izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot bērnu, konstatēja, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Policisti devušies apsekot kaimiņus, taču neviens nav zinājis, kā sazināties ar vecākiem. Kaimiņi gan stāstījuši, ka no dzīvokļa bieži dzirdēti skandāli. Pēc mirkļa pie policistiem vērsusies kāda vecāku paziņa, kura sazvanījusi abus vecākus.

Pēc brīža ieradies bērna tēvs, kurš paskaidrojis, ka iepriekšējā dienā pie viņa ciemojusies bijusī dzīvesbiedre ar abu kopīgo bērnu. Māte ar bērnu nolēmusi pārknakšķot pie viņa. Tēvs rīta pusē devies uz darbu, taču dēlu atstājis kopā māti.

Vēl pēc brīža ieradusies arī māte, kura savukārt skaidrojusi, ka dēlu vēlāk atstājusi savai māsai, jo pati devusies uz darba interviju. Jaunā māmiņa atzinusi, ka māsai ir problēmas ar alkoholu un pastāvīgas dzīvesvietas atrašanu, taču viņas bezatbildīgās rīcības dēļ bērns nekad nav pakļauts veselības vai dzīvības draudiem. Sieviete nezināja, kur un kāpēc māsa aizgājusi. Arī uz telefona zvaniem radiniece nav atbildējusi.

Nekas neliecināja, ka vecāki būtu lietojuši grādīgos dzērienus vai citas apreibinošas vielas. Sieviete ar dēlu nogādāta viņas dzīvesvietā, kur konstatēts, ka bērnam ir labvēlīgi uzturēšanās apstākļi. Tāpat mātei ieteikts rūpīgāk izraudzīties dēla pieskatītāju.

Par notikušo informēta RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa situācijas izvērtēšanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form