Uz Angliju sūtāmā cepumu kravā uziet kontrabandas cigaretes
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas kādā cepumu kravā, kura no Latvijas ceļoja uz Lielbritāniju, atrada arī kontrabandas cigaretes, tā nākot uz pēdām uzņēmumam, kurš nodarbojās ar smēķu kontrabandu uz Angliju, portāls "Delfi" uzzināja VID.

VID pārbaudīja kādu kravu ekspedīcijas uzņēmuma noliktavu Rīgā un tā uz Angliju sūtāmo kravu. Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem darījumā bija iesaistīti Latvijā, Igaunijā un Anglijā reģistrēti uzņēmumi un nosūtāmajā kravā atradās 656 iepakojumi Latvijā ražotu cepumu. Taču iepakojumos starp cepumiem atrastas arī cigaretes "LM Red Label" bez akcīzes markām.

Kopumā tika izņemtas 182 400 cigaretes, par kurām nenomaksātā akcīzes nodokļa summa ir apmēram 15 000 eiro, ziņo VID.

Par konstatēto faktu VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. Pašlaik tiek lemts jautājums par lietas materiālu nosūtīšanu Valsts policijai izvērtēšanai un kriminālprocesa uzsākšanai.

VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu rīcībā esošā informācija liecina, ka līdzīgas cigarešu kravas minētais uzņēmums uz Lielbritāniju ir sūtījis jau iepriekš. Arī Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu kolēģi, pārbaudot šī uzņēmuma sūtījumus uz Angliju, tajos atklāja paslēptas cigaretes.

Sadarbībā ar kaimiņvalstu tiesībsargājošo iestāžu kolēģiem tika ierobežoti arī citi šī uzņēmuma sūtījumi uz Angliju.

Latvijā izņemtās kontrabandas cigaretes nodotas atbildīgā glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. VID norāda, ka SIA "Adugs" nav saistīts ar minētajām krāpnieciskajām darbībām.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem kontrabandas gadījumiem, VID aicina ziņot, zvanot uz anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070, izvēloties tēmu "Kontrabanda", vai arī rakstīt uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv.

Tags

Kontrabanda Valsts policija VID

Comment Form