Uzrāda apsūdzību Rēzeknes uzņēmēja Lucatnieka slepkavības pasūtītāja lietā
Foto: F64

Četrām personām uzrādīta apsūdzība Rēzeknes uzņēmēja slepkavības pasūtītāja lietā, informē Latgales tiesu apgabala prokuratūrā.

Trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas - par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu noziegumu vainīgās personas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vienai personai apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 118.panta 5.punkta - par slepkavību, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu noziegumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Jau ziņots, ka 2014.gada 31.janvārī Rēzeknē, savā privātmājā ar šāvieniem krūtīs un augšstilbos tika nogalināts vietējais uzņēmējs, SIA "Andris auto" līdzīpašnieks, 1965.gadā dzimušais Andris Lucatnieks.

Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess. 2014.gada septembrī iespējamam slepkavības izpildītājam un viņa līdzdalībniekam - 1993. un 1983.gadā dzimušiem vīriešiem - tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 117.panta 9.punkta - par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 117.panta 9.punkta un 118.panta 5.punkta - par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa, VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki aizturēja vēl četrus 1966., 1969.,1979. un 1984.gadā dzimušus vīriešus, kuri tika atzīti par aizdomās turamajiem, bet vēlāk apcietināti. Starp apcietinātajiem bija arī iespējamais šī nozieguma pasūtītājs un viņa līdzdalībnieki.

Policija noskaidrojusi, ka pasūtītājs nodarbojies ar biznesu, savukārt izpildītājam par darbu piesolīta nauda. Pēc VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins iepriekš teiktā - "neastronomiska summa".

Tāpat policija noskaidrojusi, ka daļa no aizdomās turētajiem nodarbojušies ar nelegālu akcīzes preču apriti.

Izmeklēšanas gaitā apstiprinājusies versija par to, ka minētas noziegums pastrādāts privāto motīvu dēļ.

13.aprīlī minētais kriminālprocess tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai Latgales tiesas apgabala prokuratūrai.

Source

LETA

Tags

Rēzekne
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form