VDD aizturējis četras personas par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu, tostarp dezinformatoru Vasiļevski
Foto: VDD

Valsts drošības dienests (VDD) ir uzsācis kriminālprocesu saistībā ar kādas organizācijas mērķtiecīgi un sistemātiski īstenotu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem attaisnošanu un atbalstīšanu. Pirmdien, 7. martā, VDD šā kriminālprocesa ietvaros veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības objektos Rīgā un citā apdzīvotā vietā Latvijā, aizturot četras personas, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanas veiktas saistībā ar biedrības "DVS Urantija" darbību, bet starp aizturētajiem ir arī Aivis Vasiļevskis, kurš zināms kā dažādu konspirācijas teoriju izplatītājs.

Vasiļevska publicētajos materiālos regulāri figurē retorika, kas iepriekš izskanējusi Kremļa kontrolētajos medijos, tostarp pēdējo nedēļu laikā viņš aktīvi atbalstīja Krievijas armijas neprovocēto iebrukumu Ukrainā.

Savukārt biedrība "Urantija" sevi pozicionē kā organizāciju, kas nodarbojas ar meditāciju un citām garīgām lietām, taču agrāk savos pasākumos šī biedrība ir nodarbojusies ar Kremļa retorikas propagandu. "Lursoft" informācija liecina, ka biedrībā ir divi biedri – Līga Guseva un Skaidrīte Aleksejeva. Pati biedrība dibināta 2009. gadā.

"DVS Urantija" mājaslapā rakstīts, ka "2002. gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot Kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot. Nemanāmi izveidojās dziednieku kolektīvs, kuram kļuva par šauru iepriekšējās telpās. Bija jāpiemeklē jaunas telpas un tā 2003. gadā izveidojās DVS Urantija".

"DVS" biedru ieskatā nozīmē darbs, veselība, skaistums.

2014. gadā LTV raidījums "de facto" vēstīja, ka "DVS Urantija" apmeklē tolaik Saeimas deputāta amata kandidāte Inguna Sudraba, kas pārstāvēja partiju "No Sirds Latvijai". Raidījums tolaik vēstīja, ka biedrības pasākumos ticis stāstīts, ka "Krievija – ka tā ir tāda kā viena pati visam pa vidu un ka Putins kā gaismas bērns ir cietējs, jo visi tā kā iet pret Krieviju".

VDD kriminālprocesu uzsāka šā gada 1. martā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 un 78. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, proti, par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Procesuālo darbību laikā VDD ir ieguvis apjomīgu informācijas kopumu un pašlaik ir sākta tā izpēte un analīze.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās un VDD sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Latvijas Krimināllikumā paredzēta atbildība par kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošanu, slavināšanu, kā arī aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu.

VDD aicina, ja tiek pamanīti komentāri, kuros saskatāmi šāda rīcība, rakstīt uz e-pastu , pievienojot ekrānšāviņus un hipersaites.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Valsts drošības dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form