VDI uzsākusi izmeklēšanu par piemaksām Madonas 2. vidusskolā
Foto: LETA

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi izmeklēšanu Madonas 2. vidusskolā saistībā ar papildu pienākumu veikšanu, informēja VDI Vidzemes reģiona nodaļas vadītāja Inese Kļaviņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārbaude saistīta ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto, ka amatpersona var saņemt piemaksu, kas nepārsniedz 30% no noteiktās mēnešalgas, ja papildus saviem tiešajiem amata pienākumiem pilda kādus papildu pienākumus, paskaidroja Kļaviņa.

15. martā ir pirmā pārbaude šajā procesā, un izmeklēšana aizvien tiek veikta, tāpēc par līdz šim atklāto nav iespējams neko pastāstīt, informēja Kļaviņa.

Kļaviņa gan nevarēja paskaidrot, kurš ir vērsies VDI ar sūdzību par Madonas 2. vidusskolu, kā arī, vai lieta uzsākta tādēļ, ka skolas vadība vēlējusies palielināt algas piemaksas, par ko stāstīja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters (V). Pašvaldības izpilddirektos nav piekritis palielināt algu piemaksas Madonas 2. vidusskolā, kā dēļ starp abām pusēm radušās nesaskaņas.

Kā ziņots, 16. martā TV3 raidījums "Bez Tabu" atklāja, ka Madonas 2. vidusskolas direktors Valentīns Rakstiņš (Tautas kontrole) savas vietnieces amatā iecēlis sievu, kā arī pieņēmis darbā sievas māti un māsu, kā arī savu dēlu un sievas māsas dēlu. Tāpat raidījums vēstīja, ka par spīti nelielajam skolēnu skaitam Madonas 2. vidusskolā Rakstiņu ģimene saņem lielāku algu nekā citu skolu vadītāji, privātiem mērķiem izmanto skolas telpās esošās saunas un atlaiduši no darba sev netīkamus skolotājus.

Madonas novada dome veiks sīkāku pārbaudi par Rakstiņa rīcību, nodarbinot skolā savus radiniekus, pavēstīja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Viņš atzina, ka zinājis par radinieku nodarbināšanu, algu pacelšanu, saunām skolā un Rakstiņa nesaskaņām ar skolotājiem, taču nespēja paskaidrot, ko dome darījusi, lai atrisinātu radušās aizdomas par Madonas 2. vidusskolas vadības rīcību.

Madonas novada pašvaldība pērn 31. martā pieņēma lēmumu par Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas reorganizācijas sākšanu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu. Lēmumā noteikts, ka reorganizācija tiks pabeigta ne vēlāk kā 2017. gada 31. jūlijā. Madonas novada pašvaldība 2017. gada 23. februārī arī apstiprinājusi abu Madonas vidusskolu reorganizācijas plānu, savukārt IZM reorganizāciju ir saskaņojusi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Madona Madonas novada pašvaldība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form