VID pieķer kuģu apgādātāju – aplokšņu algu maksātāju
Foto: Pixabay

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada martā ir uzsākusi kriminālprocesu par tā dēvēto aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā, kurš nodarbojās ar pārtikas produktu, alkohola un tabakas izstrādājumu piegādi kuģiem, portāls "Delfi" uzzināja VID.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada aprīlī Rīgā veica vienpadsmit kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un uzņēmuma valdes locekļa dzīvesvietā.

Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda – 10 000 eiro, algu izmaksu saraksti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2019. gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā.

Uzņēmumā kopā tika nodarbināti 15 darbinieki.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID arī aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas aplokšņu algas. VID bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis ir +371 80009070, e-pasts: parkapumi@vid.gov.lv.

Tāpat VID aicina iedzīvotājus apzināties, ka aplokšņu algu gadījumā par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas un tas negatīvi ietekmē viņu iespējas nākotnē saņemt vecuma pensiju, kā arī citus valstī noteiktos sociālos pakalpojumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form