Rīgas pašvaldības policisti 19. martā kādā Vecmīlgrāvja pagalmā pieķēruši divus vīriešus, kuri nelegāli pie atkritumu konteineriem izgāzuši būvgružus.

Pašvaldības policijā portālu "Delfi" informēja, ka 19. martā pulksten 13.57 pašvaldības policisti, patrulējot Vecmīlgrāvī, ievērojuši kādu kravas mikroautobusu pie atkritumu konteineriem. Divas personas no tā izkrāvušas būvgružus un turpat blakus citiem atkritumiem tos krāvušas kaudzē.

Likumsargi apturējuši operatīvo transportlīdzekli, piegājuši pie abām personām un lūguši izskaidrot notiekošo. Viens no vīriešiem apgalvojis, ka viņa draugs lūdzis izvest atkritumus. Darba veikšanai vīrietis līdzi paņēmis savu nepilngadīgo krustdēlu.

Vīrietis skaidrojis, ka neesot zinājis par atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem.

Pārbaudot transportlīdzekļa datus, noskaidrots, ka tas pieder kādam uzņēmumam, kas nodarbojas ar celtniecību, remontdarbiem un atkritumu izvešanu. Līdz ar to vīrieša, kurš strādā konkrētajā uzņēmumā, skaidrojums, ka neesot zinājis par atkrituma apsaimniekošanas noteikumiem, nebija ticams. Vīrietis būvgružus iekrāvis atpakaļ mikroautobusā, pēc kā lūgts ar vienu no likumsargiem doties uz dežūrdaļu lietvedības nodrošināšanai.

Saistībā ar notikušo vīrietim izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī konfiscēts kravas mikroautobuss.

Vienlaikus sākta arī administratīvā pārkāpuma lieta pret busiņa īpašnieku – juridisko personu. Lietas izskatīšanas laikā tiks noskaidrots, vai uzņēmums pārkāpumā bijis iesaistīts. Likums paredz, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 eiro līdz 1000 eiro, bet juridiskajām personām no 280 eiro līdz 2100 eiro. Papildus piemērojama pārkāpuma izdarīšanai izmantotā transportlīdzekļa konfiskācija.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form