Aizvadītās nedēļas piektdienā neilgi pēc pulksten 14.00 policijas darbinieki saņēma informāciju no kādas izglītības iestādes sociālā pedagoga par māti, kura atsakoties ierasties pakaļ savam bērnam. Pēcāk izrādījies, ka māte bijusi pamatīgā reibumā, informēja Rīgas pašvaldības policija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ierodoties izglītības iestādē, policistus sagaidīja sociālā pedagoģe, kura norādīja uz pirmās klases skolnieku, kuram māte negrasās ierasties pakaļ. Sieviete telefonsarunas laikā apgalvojusi, ka septiņus gadus vecais dēls esot pietiekami vecs, lai pats atrastu ceļu līdz mājām.

Pedagoģei pārrunu laikā radušās aizdomas, ka iemesls ir pavisam cits, proti, sieviete, iespējams, ir pamatīgi piedzērusies. Turklāt pastāvēja bažas, par viņas spēju parūpēties par otru bērnu, kuram ir pieci gadi un kurš atrodas dzīvesvietā kopā ar māti.

Policisti nolēma zēnu nogādāt dzīvesvietā un pārliecināties vai māte spēj parūpēties par abiem bērniem. Puika saģērbās un aizgāja līdz policijas transportlīdzeklim un tika nogādāts mājās.

Kārtības sargi vairākkārt klauvēja pie dzīvokļa durvīm, taču tās neviens neatvēra. Ņemot vērā, ka dzīvoklis atradās pirmajā stāvā, policisti piegāja pie loga, caur kuru pamanīja zēna mazo māsiņu. Meitenīte raudādama piegāja pie loga, to atvēra un pastāstīja, mamma guļ un nekustas.

Ņemot vērā radušos situāciju, policists dzīvoklī ierāpās pa logu un no iekšpuses atvēra dzīvokļa durvis pārējiem policistiem. Mājvietas apskates laikā pamanīta sieviete, kura gulējusi uz matrača. Blakus viņai bijusi atvērta alkohola pudele. Policisti sievieti centušies pamodināt, taču nedz uzrunāšana, nedz papurināšana aiz pleca nav līdzējusi. Tomēr pēc neilga brīža sieviete atvērusi acis un ar grūtībām piecēlusies kājās.
Mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,86 promiļu reibumā. Sieviete arī pēc alkohola koncentrācijas pārbaudes noliedza, ka būtu lietojusi grādīgos dzērienus un apgalvoja, ka nekas traks noticis neesot.

Lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka bērniem nav nepieciešama hospitalizācija. Ņemot vērā, ka sieviete nebija spējīga parūpēties par diviem mazgadīgiem bērniem, pieņemts lēmums abas atvases nogādāt drošā vidē, krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas Bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bāriņtiesa Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form