Zēna noslīkšana Ventspils baseinā: Prokuratūra lūdz tiesāt vienu personu
Foto: PantherMedia/Scanpix

2020. gada 30. decembrī Ventspils prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā saistībā ar maza zēna noslīkšanu peldbaseinā Ventspilī apsūdzēta viena persona, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka pērn prokuratūra cēla apsūdzību bijušajam Ventspils sporta skolas "Spars" direktoram Viktoram Zujevam, kura vadītās nodarbības laikā 2017. gadā baseinā noslīka četrus gadus vecs zēns.

Kā norāda prokuratūrā, neminot konkrētas personas vārdu, tā apsūdzēta par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības vispārbīstamā veidā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētā persona bija atbildīga par apmeklētāju drošību apmācību laikā kādā peldbaseinā Ventspilī.

Nepietiekami novērtējot peldbaseinu kā bīstamības avotu dzīvībai un pārvērtējot savas spējas nodrošināt apmācāmo drošību dažāda vecuma bērniem, apsūdzētais nodarbības laikā atļāva mazgadīgam bērnam doties uz tualeti, taču nepiegrieza pietiekamu vērību apstākļiem, kādos viņš atgriezās.

Apsūdzētajam nepamanot šo faktu, bērns iekāpa atpakaļ baseinā, kur noslīka.

Prokurors apsūdzēto personu pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma 123. panta otrās daļas, kas par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu.

Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka 2017. gada 4. oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns. Latvijas Televīzija iepriekš, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņoja, ka bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Zujevs, kurš vadīja konkrēto peldēšanas apmācības nodarbību bērniem, bija arī Ventspils sporta skolas direktors. Vēlāk "Spars" direktors pats vēlējies izbeigt darba attiecības.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) toreiz paziņoja, ka Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Savukārt centrs toreiz paziņoja, ka IKVD paustais apgalvojums par to, ka centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītību peldēšanā, ir maldinošs.

"Tajā laikā mēs analizējām tieši procesa īstenotājus, kas tajā laikā bija uzņēmums, kas principā nebija ne reģistrēts kā izglītības iestāde, ne saņēmis kāda veida licenci. Tajā laikā sākām administratīvo lietvedību un uzņēmuma vadītāju saucām pie administratīvās atbildības," aizvadītajā svētdienā TV3 raidījumam "Nekā personīga" norādījis IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils" paziņojumā presei rakstīja, ka centrs izmeklēšanas gaitā godprātīgi ir sadarbojies ar Valsts policiju un ir sniegta visa nepieciešamā informācija un dokumentācija lietas tālākai virzībai.

Ar peldēšanas instruktoru Zujevu Olimpiskais centrs "Ventspils" darba attiecības pārtraucis 2017. gada oktobrī un, pēc uzņēmuma rīcībā esošās informācijas, Zujevs Ventspilī vairs nedzīvo.

Ventspils pilsētas pašvaldībā norāda, ka dome un centrs šo nelaimes gadījumu nevienu brīdi nav atstājis bez ievērības. Piesaistot speciālistus, tai skaitā Latvijas peldēšanas federāciju, 2017. gada nogalē detalizēti tika izvērtēti drošības jautājumi. "Ventspils" un Ventspils pilsētas dome aktualizēja nepieciešamību valstiskā mērogā izstrādāt vienotus noteikumus nodarbībām peldbaseinos.

Ventspils baseinā ir īstenota virkne drošības uzlabošanas pasākumu, tostarp, izstrādāti jauni iekšējās kārtības noteikumi, uzstādīta video novērošana, pieņemti darbā vairāki glābēji, kuri nodrošina nepārtrauktu peldētāju uzraudzību, ar dziļuma norādēm marķēts peldbaseins, uzstādītas brīdinājuma plāksnītes un veikti citi darbi.

Pēc negadījuma peldētapmācības bērniem tika atsāktas 2018. gadā, un tās vada sertificēti un pieredzējuši treneri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības kvalitātes valsts dienests Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form