Rīgas apgabaltiesā pabeidzot tiesas izmeklēšanu Ziepniekkalna trīskāršās slepkavības krimināllietā, prokurore Evija Freidenfelde-Sedleniece otrdien lūdza apsūdzētajam Andrejam Kļimovam piemērot mūža ieslodzījumu un mantas konfiskāciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Medicīniskās ekspertīzes slēdzienā secināts, ka apsūdzētajam nav psihiskas saslimšanas, bet ir psiholoģiskas novirzes, tādēļ tiesai rekomendēts ņemt vērā šo atzinumu, taisot spriedumu. Prokurore uzskata, ka Kļimova psiholoģiskās īpatnības nav tik būtiskas, lai mīkstinātu viņam piemērojamo sodu.

Savukārt Kļimova advokāte lūdz attaisnot savu aizstāvamo, uzskatot, ka nav savākts pietiekami daudz pierādījumu, lai atzītu viņu par vainīgu.

Sākumā Kļimovs savu vainu atzina pilnībā, taču otrdien apsūdzētais tiesas zālē nerunāja.

Prokurore norādīja, ka, iespējams, apsūdzētais apsolījis kādam cilvēkam, visticamāk, savam tēvam, tiesas priekšā neizteikties.

Ņemot vērā ekspertīzes slēdzienu, tiesa apsūdzētajam var mīkstināt piemērojamo sodu, kā arī atbrīvot viņu no tā izciešanas pilnībā vai piemērot viņam piespiedu ārstēšanos.

Prokurore norādīja, ka Kļimovs savu ģimenes locekļu slepkavību, visticamāk, izdarījis psihisko īpatnību dēļ, labāk vēlēdamies, lai viņa ģimene mirst nekā piedzīvo kaunu par viņa nodarījumiem.

No lietas materiāliem izriet, ka Kļimovs no savām darbavietām bija nelikumīgi piesavinājies kopumā vairāk nekā 35 000 latu. Savukārt viņa sieva kādā no saistītajiem uzņēmumiem strādājusi par galveno grāmatvedi, līdz ar to viņa varēja atklāt vīra veiktās pretlikumīgās darbības.

Tiesa saīsināto spriedumu krimināllietā plāno paziņot 14.janvārī plkst.10.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz cietušās - noslepkavotās Anželikas Kļimovas mātes Valentīnas Andreičukas - pilnvarotā pārstāvja lūgumu, tiesa krimināllietu izskata slēgtā sēdē, lai netiktu apdraudēta lietā iesaistītās ģimenes privātā dzīve.

Arī Kļimova advokāte iepriekš tiesai norādīja, ka viņa uzskata mediju klātbūtni tiesas zālē par nevēlamu, pamatojoties uz to, ka apsūdzētais neesot pilnībā psihiski vesels.

Cietušā statuss krimināllietā piešķirts arī uzņēmumam, kam pieder spēļu zāle, kurā apsūdzētais Kļimovs, strādājot par inkasatoru, iespējams, bija veicis krāpnieciskas darbības.

Apsūdzība vēsta, ka Kļimovs 2006.gada 31.augustā nožņaudza savu sievu un divus mazgadīgus dēlus. Jau naktī viņš pats pieteicās policijai.

Vīrietim inkriminētie noziegumi kvalificēti pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta - par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Personai, kura atzīta par vainīgu šādu noziegumu izdarīšanā, tiesa var piespriest mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Tāpat Kļimovs apsūdzēts pēc KL 179.panta 3.daļas par piesavināšanos lielos apmēros. Prokuratūra uzskata, ka viņš piesavinājies naudu no uzņēmumiem, kuros strādājis. Par šo nodarījumu vīrietis var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu no sešiem līdz 15 gadiem.

Iepriekš neizpratni par iespējamo slepkavības faktu radīja notikumā iesaistītajai ģimenei tuvu cilvēku teiktais, ka tēvs bijis priekšzīmīgs - rūpējies par ģimeni, daudz laika pavadījis ar dēliem, finansiāli palīdzējis bērnu skolai.

Policija kā apsūdzētā iespējamās rīcības motīvu minējusi to, ka viņa sieva dienu pirms savas nāves uzzinājusi, ka Kļimovs, būdams inkasators spēļu zālē, krāpj darba devēju un gūst nelegālus ienākumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form