Zolitūdes krimināllietā lūdz nolasīt arī Kumpiņa pirmstiesas liecības
Foto: LETA

Otrdien tā dēvētās Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas sēdē prokuratūra lūdza tiesai nolasīt apsūdzētā uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītāja Staņislava Kumpiņa pirmstiesas liecības. Kumpiņš izmantoja savas tiesības papildus liecības nesniegt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa, uzklausot prokuratūras un aizstāvju viedokļus, nolēma apmierināt prokuroru lūgumu un nolasīt Kumpiņa pirmstiesas laikā sniegtās liecības.

"Veicot būvdarbus, visas skrūves bija pievilktas ar spēku, bet, protams, ievērojot noteiktās normas. Regulāri vēroju un sekoju līdzi montāžas darbiem. Pārliecinājos, ka tie tika veikti kvalitatīvi un tikai tad darīju citus darbus. Periodiski sekoju montāžas darbu gaitai, paralēli to darīja arī mani palīgi," liecībās rakstījis Kumpiņš, papildinot, ka nekādu piezīmju par montāžas darbu veikšanu viņam neesot bijis.

"Savu darbu veicu kvalitatīvi un profesionāli. Uzskatu, ka manās darbībās nebija nekā noziedzīga. No savas puses izdarīju visu nepieciešamo, jo nekādas atkāpes no projekta un normatīviem netika konstatētas," skaidroja Kumpiņš.

Pēc vairāk nekā stundu garā Kumpiņa liecību lasījuma, tiesa paziņoja, ka sēdi turpinās trešdien, 24. oktobrī, pulksten 10.

Agrāk šodien jau tika ziņots, ka prokuratūra lūdza tiesai vēlreiz izlasīt apsūdzētā lielveikala "Maxima" projekta autora arhitekta Andra Kalinkas pirmstiesas liecības fragmentus. Kalinka tiesā izmantoja savas tiesības atkārtoti neliecināt.

Tāpat 23. oktobra sēdē prokuratūra lūdza tiesai izskatīt apsūdzētā būveksperta Andra Gulbja sniegtās pirmstiesas liecības, kuras daļēji neatbilstot tām, kas sniegtas vēlāk.

Jau vēstīts, ka iepriekšējā tiesas sēdē 18. oktobrī liecības sniedza sagruvušās "Maxima" ēkas būvprojekta eksperts Gulbis, kurš savā liecībā noliedza vainu, skaidrojot, ka ēkas sagrūšanu izraisīja divdaļīgā kopne, kas nebija iekļauta projektā, kuram viņš veica ekspertīzi.

Tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai – izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andris Kalinka Būvniecība Maxima Zemgale Zolitūdes traģēdija Zolitūdes traģēdijas krimināllieta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form