Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētajam Sergetam nemaina spriedumu par izvairīšanos no nodokļiem
Foto: LETA

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments 15. decembrī atstājis negrozītu pirmās instances spriedumu, ar kuru Zolitūdes traģēdijas lietā apsūdzētais būvinženieris Ivars Sergets par izvairīšanos no nodokļu nomaksas sodīts ar brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, atņemot tiesības uz visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā noskaidrots, piemērojot Krimināllikuma normas, sods uzņēmējam noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu. No apsūdzētā valsts labā piedzīta materiālā kaitējuma kompensācija 46 354 eiro apmērā.

AT lēmumā norāda, ka apelācijas instances tiesa tiesiski un pamatoti atzinusi apsūdzēto par vainīgu inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā. Apgabaltiesa pamatoti spriedumā norādījusi, ka apsūdzētais, būdams SIA "HND Grupa" vienīgais īpašnieks un valdes loceklis ar tiesībām vienpersoniski pārstāvēt šo uzņēmumu gan darījumos, gan attiecībās ar valsts institūcijām, tīši likumā noteiktajos termiņos pilnā apmērā nenomaksāja nodokļus un tiem pielīdzinātos maksājumus, ar to nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā.

Proti, apsūdzētais, būdams atbildīgs par "HND Grupa" saistību izpildi pret valsti, atbilstoši normatīvo aktu prasībām sistemātiski iesniedza Valsts ieņēmumu dienestā viņa paša parakstītās deklarācijas par aprēķināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) un uzņēmuma ienākuma nodokli, kā arī ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu, bet tīši bez attaisnojoša iemesla normatīvajos aktos noteiktajos termiņos un pilnā apmērā valsts budžetā neiemaksāja paša aprēķinātās nodokļu un nodevu summas, lai gan šajā laika periodā uzņēmuma rīcībā bija naudas līdzekļi, lai veiktu šo nodokļu un nodevu nomaksu valsts budžetā.

AT norāda, ka apelācijas instances tiesa pamatoti atzinusi, ka tiesas konstatētie faktiskie apstākļi atklāj apsūdzētā nodomu izvairīties no nodokļu nomaksas, prioritāri izvēloties naudas līdzekļus izmantot citām vajadzībām.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pērn februārī Sergetu atzina par vainīgu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Tiesa Sergetam piesprieda sešu gadu cietumsodu un piemēroja liegumu piecus gadus strādāt savā profesijā. Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu.

Sergets pirmās instances spriedumu pārsūdzēja. Tagad lieta nonākusi apelācijas instances tiesā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "HND Grupa" tika likvidēta 2019. gadā. Iepriekš tā nodarbojās ar arhitektūras pakalpojumiem un inženierdarbību un ar to saistītām tehniskām konsultācijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ivars Sergets Zolitūdes traģēdija Zolitūdes traģēdijas krimināllieta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form