Zosu medniekus pieķer svina munīcijas un pusautomātisko ieroču izmantošanā
Foto: LETA

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) valsts vides inspektori sadarbībā ar Valsts meža dienestu šonedēļ pārbaudes laikā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Liepājas pusē pieķēra vairākus medniekus, kuri zosu medīšanai lietoja svina munīciju un pusautomātiskos ieročus, portāls "Delfi" uzzināja DAP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no pārkāpumiem konstatēts dabas liegumā "Dunika" Rucavas novadā – mednieks bija nomedījis četras sējas zosis, izmantojot mākslīgu gaismas avotu un pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju.

Vēl divi pārkāpumi konstatēti dabas liegumā "Liepājas ezers" Grobiņas novadā – arī tur tika medīti ūdensputni, izmantojot pusautomātisko ieroci ar kopējo patrontelpas ietilpību lielāku par trim patronām un svina munīciju.

Svina munīcija putnu medībās ir aizliegta lielākajā daļā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, kā arī kopumā Eiropas Savienība mudina pāriet uz bezsvina munīciju. Svina munīcija nonāk dabā un uzkrājas, kā rezultātā tā nokļūst dzīvniekos un putnos, un ir iemesls to bojāejai. Visvairāk svina munīcijas dabā nonāk tieši putnu medību laikā.

"Medības izmantojot mākslīgu gaismas avotu uzskatāmas par īpaši neētiskām, jo dzīvnieks ar gaismu tiek apžilbināts un uz brīdi zaudē orientēšanās spējas, kā rezultātā vieglāk nomedījams," atzinusi Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ierosināti administratīvo pārkāpuma procesi un par katru pārkāpumu tiks piemērots sods atbilstoši Administratīvās atbildības likumam, sola DAP.

Par medīšanu, izmantojot aizliegtus medību līdzekļus un rīkus, Valsts meža dienests var piemērot naudas sodu no astoņām līdz 100 naudas soda vienībām, jeb no 40 eiro līdz 500 eiro, nosakot medību tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku līdz vienam gadam.

Medību likums aizliedz izmantot mākslīgos gaismas avotus ūdensputnu medībās, kā arī nav ļauts lietot nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu. Tāpat likums liedz izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Par svina munīcijas lietošanu ūdensputnu medībās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, Dabas aizsardzības pārvalde var piemērot naudas sodu no sešām līdz 200 naudas soda vienībām, jeb no 30 eiro līdz 1000 eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Eiropas Savienība Grobiņa Kurzeme Liepājas ezers Medības Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form