Šā gada 29.martā Valsts ieņēmuma dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvaldes (turpmāk – MKrP) Operatīvās darbības daļas Kurzemes reģionālās nodaļas darbinieki sadarbībā ar VID Kurzemes reģionālās iestādes Muitas pārvaldes Muitas noteikumu pārkāpumu novēršanas daļas darbiniekiem un Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes kriminālizmeklēšanas dienesta robežsargiem veica plānotu no Liepājas ostas izejoša zvejas kuģa pastiprinātu muitas kontroli, portālu "Delfi" informēja Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VID MKrP darbinieku rīcībā jau pagājušā gada beigās bija nonākusi informācija par minēta kuģa un tā apkalpes locekļu iesaisti konvencionāli aizliegtu preču un prekursoru pārvadāšanā, līdz ar to šim kuģim tika pievērsta pastiprināta uzmanība.

Veicot pastiprinātus kontroles pasākumus uz kuģa, VID MKrP darbinieki konstatēja, ka kajītēs atrodas preces bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem: 45,9 litri alkoholisko dzērienu ("Bonaparte", "Johny Walker" u.c.), 2600 „L&M” cigaretes bez akcīzes marķējuma (130 paciņas).

Par preču – alkoholisko dzērienu un cigarešu – nedeklarēšanu četriem kuģa komandas locekļiem VID Kurzemes reģionālās iestādes Muitas pārvaldes Muitas noteikumu pārkāpumu novēršanas daļas darbinieki sastādīja administratīvo pārkāpumu protokolus (Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.14 pants). Preces līdz lēmumu pieņemšanai administratīvajās lietās tika aizturētas. Tāpat vienā no kajītēm tika atrasti paslēpti ieročiem un munīcijai līdzīgi priekšmeti: viena pistole "Parabellum", viena Makarova tipa pistole, viens gāzes revolveris, 35 gab. mazkalibra patronas, viena aptvere ar 8 patronām "Luger", 45 patronas "Luger", viena patrona AKM, 7 patronas Makarov, kā arī viena gaisa šautene. Ieroči un munīcija pieder kuģa apkalpes loceklim 1972.gadā dzimušajam Latvijas pilsonim Mihailam, kurš kopā ar ieročiem nodots Liepājas pilsētas rajona policijas pārvaldes darbiniekiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form