Uz sākumu Sākums Kas traucē dzīvot dabai draudzīgāk Dzīvot saskaņā ar dabu Kaņepju plašais pielietojums Mēbeļu audzēšana Neparastais sēklu papīrs Vecā pilskroga otrā elpa Droša mantu aprite Pārbaudi savus ieradumus! Uzjautrinoši praktiskie ērmriteņi Ekonomija un efektivitāte – raķeškrāsnis Kas ir permakultūra? Apceļot Eiropu pa sauszemi Pašgatavots elektriskais velosipēds Tofu gatavošanas māksla Mantu maiņas punkts Viena glāze visam festivālam Samalt dārzu zaļā kokteilī Zaļākai pilsētai Saimniekot ar pievienoto vērtību Izmantot to, kas ir Dabas aptieka Pilns grozs meža Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Bioloģiskās pārtikas pulciņš Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Digitālā iepirkšanās Šķiro priecīgs Iebrist paša stādītā mežā Madaras Botmanes pieredze Videi draudzīga pārvietošanās Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Sportisks un videi draudzīgs hobijs Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU
Kā tiek audzētas mēbeles? Ciemos pie Šmitiem
Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie Katrīnas un Ulda Šmitiem, kuru īpašā lieta ir mēbeļu audzēšana.
Šmitu ģimenes ikdiena ir cieši saistīta ar mežu un kokiem – viņi no tiem audzē mēbeles. Katrīnas un Ulda saimniecībā aug lampu abažūri, mikrofonu statīvi, drēbju pakaramie un pat krēsli. Tiesa, lai izaudzētu krēslu, nepieciešami vismaz seši līdz deviņi gadi. "Tas princips ir tāds, ka mēs ļaujam kokam augt, bet mēs viņu šajā procesā ik pa laikam veidojam," stāsta Uldis.

Tāpat arī Šmiti mēģina izaudzēt arkveida būvi no daudzām kļavām, kuras paši sameklējuši mežā, izrakuši, nogādājuši saimniecībā un iestādījuši.

Stāsta varoņi iedvesmu smeļas dabā. "Mēs mēģinām uz pasauli paskatīties nedaudz citām acīm, nekā ierasts," saka Uldis. Savukārt Katrīna piebilst, ka, pavadot pēc iespējas vairāk laika dabā, ļoti mainās skats uz pasauli un rodas daudz dažādu ideju, kuras nav bail realizēt. "Daba dod drosmi," viņu papildina Uldis.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.