SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Apēst šķīvi: zaļā dzīvesveida entuziastes Anetes savdabīgā pusdienu servīze


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie Anetes Bukovskas, kuras īpašā lieta ir trauki, kurus var apēst.

Anetei ir 16 gadi, viņa nāk no Madonas puses un viņas sirdslieta ir fotografēšana, turklāt Anete piekopj arīdzan zaļo dzīvesveidu, ko caur fotogrāfiju cenšas nodot arī citiem. 

Ne tikai piknikos, bet arī savā ikdienā Anete izmanto vienreiz lietojamos ēdamos traukus, kas ir izgatavoti no rudzu un kviešu miltiem. Pie šādas idejas Anete nonākusi kopā ar draugiem, jo viņi vēlas dzīvot pēc iespējas videi draudzīgāk. "Manā un manas ģimenes ikdienā šie trauki tiek lietoti katru dienu, jo tādā veidā uzņemam uzturā arī šķiedrvielas," stāsta Anete. 

Savukārt, dodoties dabā, nav jāuztraucas par to, kur traukus izmest, ja vēderā pēc piknika vairs nepietiek vietas to apēšanai – dabai tie nekādu ļaunumu nenodara un kompostējas. Viens šāds ēdamais trauks dabā sadalās 30 dienu laikā. Nav arī jābaidās, ka varētu kaitēt dzīvnieku veselībai, jo šajos traukos nav ne sāls, ne cukura, ne arī kādu citu garšvielu. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.