SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Ātrā elektrība: autosportists Valters Zviedris un viņa Latvijā radītais elektrokartings


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar autosportistu Valteru Zviedri, kura īpašā lieta ir ātra braukšana – ar elektrokartingu.

Kā atklāj Valters – viņa neparastais kartings, kas darbojas ar elektromotoru, ir izgatavots Latvijā. "Man tiešām ir gods pārstāvēt šo komandu, jo es esmu redzējis, kā tas notiek. Tas nav tik vienkārši, un citās valstīs daudzi nemaz neuzņemas to darīt." 

Uz Madaras jautājumu par šāda maza, bet jaudīga automobiļa braukšanas ilgumu, Valters atbild, ka ar viņa kartingu, braucot autosporta līmenī, proti, tik ātri, cik vien iespējams, var nobraukt 20 minūtes. 

Taču – vienmēr var uzlādēt un braukt atkal! "Lai uzlādētu nu nulles līdz simtam, paiet kāda stunda. Ir arī citi modeļi, kuriem var bateriju nomainīt 20 sekunžu laikā. Tu iebrauc boksos, izņem ārā kā tādu somu, ieliec atpakaļ un atkal vari braukt 20 minūtes," skaidro autosportists. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.