Uz sākumu Sākums Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Iebrist paša stādītā mežā Šķiro priecīgs Digitālā iepirkšanās Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Sulu spiešanas māksla Bioloģiskās pārtikas pulciņš Tekstila izstrādājumu otrā dzīve Dabīga, garda un atbildīga maltīte Sportisks un videi draudzīgs hobijs Velo kā instruments kopābūšanai un transportam Videi draudzīga pārvietošanās Pārbaudi sevi! Madaras Botmanes pieredze
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: kadrs no video


Autentiskā elpa: Arta Rozīša aizraušanās ar senu ēku 'rehabilitāciju'


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar mūziķi un uzņēmēju Arti Rozīti, kura īpašā lieta ir senu dzīves telpu restaurēšana.

Arta ikdiena ir gana raiba un dinamiska – viņš apbraukā savus uzņēmumus, uzrauga būvniecības darbus, brauc ar motociklu un veslosipēdu, labprāt ceļo un muzicē grupā "Montana". "Protams, sirdī un dvēselē esmu kuldīdznieks un kurzemnieks," atklāj Artis. 

Viņa īpašā lieta ir dzīves telpu restaurēšana, ko viņš dara saskaņā ar mūsdienu prasībām un vajadzībām, kā arī pietāti pret vēsturiskām vērtībām, gūstot gandarījumu, ka ir izdevies šķietami norakstāmai ēkai iedvest otru elpu.

Vaicāts par specifiku, ar ko jārēķinās atjaunojot vecas ēkas, Artis atbild īsi un konkrēti: "Tas, ka tu nezini, kas tur būs iekšā. Tas ir kā ar ābolu – tu paņem, pārkod, un tas var būt arī sapuvis."

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.