SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: DELFI

Bez ravēšanas un laistīšanas: Raivis un Signe Bahšteini un viņu 'bioloģiskā doma'


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie Raivja un Signes Bahšteiniem, kuru īpašā lieta ir dārzs ar "bioloģisko domu".

Signe un Raivis dzīvo Pierīgas laukos – "Mīliņos" –, kur audzē četrus bērnus, tomātus un kabačus. Tiesa, daudz laika sanāk pavadīt pie datora, tāpēc līdzsvaram viņi rosās dārzā un veldzējas dabā. 

Viņu īpašā lieta ir dārzs ar "bioloģisko domu". "Tas nozīmē ne tikai nelietot pesticīdus, bet domāt tālāk un, piemēram, kaut vai taupīt ūdeni. Un vēl svarīgāk – taupīt savu laiku! Un to var nodrošināt neravējot un nelaistot. Noslēpums ir mūžvecs, un tā ir mulcēšana. Tas nozīmē, ka tu nopļauj zāli savā pagalmā un liec virsū uz dārza," stāsta Raivis. 

"Tas ir permakultūras princips – izmanto to, kas tev ir. Raivis kādu brīdi strādāja avīzē, tad mēs likām avīzes. Tad mēs nopirkām mēbeles, mums bija ļoti daudz kartona, un mēs likām kartonu," atklāj Signe. Mulčēšanai viņi izmanto arī kaņepju skaidas, ka palikušas pāri no mājas būvniecības.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.