SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Dzīve bez gaļas: Vegāne Anna Vilnīte un viņas mīlestība pret visu dzīvo


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar bērnu aukli Annu Vilnīti, kuras īpašā lieta ir vegānisms.

Anna ir aktīva un mīl dabu – ikdienā pārvietojas ar velosipēdu un dzīvo kopā ar sešām žurciņām. "Tas, ko neatbalstu, būtībā ir jebkura dzīvnieka izmantošana jebkādām cilvēku vajadzībām. Jo dzīvnieks var būt tavs draugs un kompanjons." 

Tas arīdzan ir galvenais iemesls, kādēļ Anna pievērsusies vegānismam, taču arī vides aizsardzības jautājums viņai ir ne mazāk svarīgs. "Lopkopība nav nošķirama no ietekmes uz vidi. Tā ir diezgan postoša – teiksim, kā ir," saka Anna. 

Vaicāta, kas ir tas, ko viņa ēd, Anna atbild, ka ir "šausmīgi daudz dažādu graudaugu", dārzeņu, riekstu un augļu. Vieglāk esot uzskaitīt, ko viņa neēd, nevis to, ko ēd. Vegānisms nebūt nenozīmē pārtikt no salātiem – nedaudz zināšanu, garšvielu, un paveras ļoti plašas iespējas izpausties! 

Annas ideālajā pasaulē nebūtu lopu fermu, mednieku, dzīvnieki dzīvotu savu dzīvi, cilvēki – savējo, visiem pietiktu, ko ēst, un neviens tīšām nedarītu kādam pāri. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.