SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Dzīvības spēks: Vietradītāja Una Meiberga un viņas aizraušanās ar dīgstiem


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar vietradītāju Unu Meibergu, kuras īpašā lieta ir veselīgo un spēcinošo dīgstu audzēšana.

Unas aizrautība un nodarbošanās ir dažādu radošu aicinājumu īstenošana Kalnciema kvartālā un Āgenskalna tirgū. "Ikdienā es domāju par apzinātu dzīvesveidu un mēģinu to īstenot. Un arī man rūp, kādā veidā mēs katrs varam izglābt planētu," atklāj Una. 

"Man patīk tas dzīvības spēks, vērot dabas procesus. (..) Pavēro, palaisti un pēc tam apēd! Tur ir minerālvielas, enzīmi, vitamīni, hlorofils, kas ir labi veselībai un imunitātei, dod daudz enerģijas," savu zaļo aizraušanos skaidro Una. 

Tiesa, lai būtu drošs, ka dīgsti patiešām būs veselīgi un dāvās enerģiju, diedzēšanai jāizmanto sēklas no bioloģiskajām lauksaimniecībām – vēlams no vietējiem zemniekiem. Savukārt tās sēklas, kuras Latvijā neaug, piemēram, lēcas vai mung pupiņas, var vienkārši iegādāt bioloģiskajā veikalā.

Diedzēšanas metodes ir tikpat dažādas kā diedzējamais materiāls – to var darīt speciālās ierīcēs, parastās stikla burciņās, uz marles vai uz vates, savukārt Una dod priekšroku "Muhamors" māla traukiem ar vāku. 

"Sēklas ir visveselīgākās neilgu brīdi pēc izdīgšanas, kad nav vēl saknītes. Tad ir visvairāk vitamīnu," atklāj Una. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.