SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Izslēgt trokšņus: Rūta un Valdis Muktupāveli un viņu klusuma baudīšanas māksla


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar Rūtu un Valdi Muktupāveliem, kuru īpašā lieta ir klusuma baudīšana.

Rūta ikdienā ir Latvijas Kultūras akadēmijas rektore un lektore, savukārt Valdis Latvijas Universitātē pasniedz ar folkloru, mūziku un mūzikas antropoloģiju saistītas lietas. Kopā viņi mēģina dzīvot saskaņā ar dabu. 

Vislabāk klusumu var baudīt dabā, un ekoloģiskam dzīvesveidam vajadzētu attiekties arī uz skaņu vidi, uzskata Rūta. "Ir savs laiks "Skyforger" un ir savs laiks "Rammstein", bet ja tu esi dabā, tad, manuprāt, ir tik skaisti paklausīties klusumā, putniņos, dzērvju klaigāšanā un vēja šalkoņā." 

Rūta stāsta, ka gadījumā, ja cilvēkam jau ir dabiska interese par savu kultūru un etnogrāfiju, tad gribot negribot kādā brīdī nonāk arī pie ekoloģijas kā, piemēram, vecmāmiņas sietais ķimeņu siers, medus vai rupjmaize. 

Uz Madaras jautājumu, vai klusums mūsdienās ir liela vērtība, Rūta atbild, ka tas ir ekskluzīva lieta. Viņa arīdzan mudina nebaidīties no klusuma, iemācīties labi justies tajā un iemācīties tajā izpausties. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.