SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Krāmu mode: Elizabetes Balčus ekstravaganto cepuru stāsts


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie mūziķes un dziedātājas Elizabetes Balčus, kuras īpašā lieta ir otrās elpas piešķiršana lietām, izgatavojot no tām skatuves cepures.

Kā stāsta Elizabete, materiālus cepurēm viņa atrod it visur – miskastēs pie mājas, kafejnīcās un mājās. Cepuru radīšanai viņai pievērsusies, kad bijusi vēl skatuves tēla meklējumos, un nonākusi pie atskārsmes, ka cepure būs tas, kas mākslinieci reprezentēs un darbosies kā paplašinājums iekšējai pasaulei.

"Man liekas, ka tā vienkārši ir interesantāk dzīvot – tu atrodi kaut ko un iedod tam otro dzīvi. Var redzēt lielāku pārmaiņu. No tā, ko kāds varbūt izmestu miskastē, es varu uztaisīt ko skaistu vai noderīgu. Tas vienkārši man dod lielāku gandarījumu," stāsta Elizabete. 

Uz Madaras jautājumu par cepuru veidošanas procesu, Elizabete atbild, ka tas katru reizi ir atšķirīgs – reizēm iedvesma rodas no atrastās lietas, reizēm galvā izkristalizējusies jau konkrēta ideja par to, ko vēlas redzēt sev uz galvas.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.