SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Maisiņš nevajag: Reklāmistes Martas dabai draudzīgie iepirkšanās paradumi


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar reklāmisti Martu Rupo, lai izdibinātu viņas dabai draudzīgos iepirkšanās paradumus.

"Šobrīd dzīvesveids ir diezgan mazkustīgs, tāpēc cik vien iespējams, cenšos doties pie dabas. (..) Kopumā zaļš dzīvesveids man ir ļoti svarīgs un cenšos, cik vien iespējams, būt dabai draudzīga," stāsta Marta, kuras vidi saudzējošā iepirkšanās sākas jau ar došanos uz veikalu – kājām, nevis kādu braucamrīku. 

Martas īpašā lieta ir maisiņi. Ik reizi, dodoties iepirkties, viņa apbruņojas ar saviem maisiņiem – lielo auduma un mazākiem plastmasas maisiņiem, kā arī kastīti riekstiem. Lielos augļus un dārzeņus kā, piemēram, banānus un batātes viņa maisiņos neliek, taču mazākiem produktiem, piemēram, šampinjoniem vai līčijām gan tie ir nepieciešami, tāpēc viņa izmanto vairākkārt lietojamus maisiņus, nevis katru reizi ņem jaunus. 

Uz Madaras jautājumu, kā pārdevēji uztver, ka Marta veikalā ierodas pati ar saviem maisiņiem, viņa atbild, ka agrāk mēguši ļoti brīnīties, gadījies arī pa kādam kuriozam. Dabai draudzīgu dzīvošanu Marta pārņēmusi no savas mammas, kura – kā pati saka – bijusi diezgan "eko frīks", taču nu meita atzīst, ka tas ir ļoti svarīgi un beidzot pilnībā saprot, ko un kāpēc mamma dara.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.