SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video

Melnais zelts: Ineses Rērihas slieku audzēšanas rūpals


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane tiekas ar Inesi Rērihu, kuras īpašā lieta ir slieku audzēšana.

Inese ir ģeogrāfisko informācijas sistēmu speciāliste un lektore. Viņa izvēlas dabai un sev draudzīgu dzīvesveidu, ko ikdienā piekopj ne tikai viņa, bet arī viņas ģimene. 

Ineses īpašā lieta ir slieku audzēšana – viņa tās audzē, lai saražotu tā dēvēto melno zeltu jeb mēslojumu un pārstrādātu bioloģiskos atkritumus, kas rodas ēst gatavošanas procesā. 

Uz Madaras jautājumu, cik bieži sliekas ir jābaro, Inese atsaka, ka vēlams vismaz reizi divās nedēļās to izdarīt: "Lielākoties es viņām dodu bioloģiskos atkritumus, kas ir neapstrādāti, zaļā veidā. Var būt vēl arī tvaicēti dārzeņi, bet nekādā gadījumā nedodu sīpolus, citrusus, nedrīkst dot arī piena produktus un gaļu."

To, ko neapēd sliekas, Ineses ģimene savāc kopā atsevišķā komposta tvertnē, ko arīdzan pēc tam izmanto dārzā. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.