SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


.

Foto: Kadrs no video


Nomazgā ar glanci: Folkloriste Liene Kņaze un viņas paštaisītie tīrīšanas līdzekļi


Dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" vadītāja aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojas pie folkloristes Lienes Kņazes, kuras īpašā lieta ir paštaisītas ziepes un tīrīšanas līdzekļi.

Liene Kņaze vada folkloras grupu "Savieši" un darbojas dažādās vides organizācijās, tāpēc interese par dabai tuvu un draudzīgu dzīvošanu ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Tādi ir arīdzan viņas tīrīšanas paradumi – maksimāli dabīgi. 

Piemēram, taukainu plīts virsmu viņa mazgā ar etiķi, piedegušu katliņu attīra ar etiķūdeni un sodu, savukārt traukus mazgā ar pašas gatavotu ziepjūdeni. 

Uz Madaras jautājumu, kāda ir šāda mazgāšanas līdzekļa recepte, viņa atsaka, ka nekas sarežģīts: "30 grami saimniecības ziepju, divas tējkarotes etiķa un viena tējkarote sodas. Un 500 mililitru ūdens." 

Tiesa, tīrīšana ar šādiem – paštaisītiem – līdzekļiem nesokas tik naski kā ar rūpnieciski ražotajiem ķīmiskajiem līdzekļiem. Kā saka pati Liene – tā ir meditācija, kas prasa vairāk pacietības. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.