SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: Kadrs no video


Nost ar plastmasas plēvi: Dinas Preisas īpašās bišu vaska drāniņas


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros viesojas pie Dinas Preisas, kuras īpašā lieta ir bišu vaska drāniņu izgatavošana produktu uzglabāšanai.

Kā stāsta Dina, bišu vaska drāniņa ir dabai draudzīgs pārtikas uzglabāšanas materiāls – kokvilnas auduma gabaliņš, kas piesūcināts ar bišu vasku. Tajā var uzglabāt visu – ietīt pusdienu maizītes, ko paņemt līdzi uz darbu, pārgājienā vai piknikā, kā arī augļus un dārzeņus, pasargājot tos no mušiņu uzlidojumiem vai apkalšanas. 

Tiesa, visvairāk cilvēki Dinas krāsainos un ilgtspējīgos meistarojumus izmanto sieram, aizstājot neērtos un dabai nedraudzīgos plastmasas plēves iesaiņojumus. 

Kad drāniņa no dūšīgas lietošanas ir saburzījusies, to itin viegli var mājas apstākļos atjaunot – vajadzīgs vien gludeklis un cepampapīrs. Vienas bišu vaska drāniņas mūža ilgums ir aptuveni gads. Un arīdzan pagatavot šādu drāniņu iespējams paša spēkiem – par to pārliecinās arī Madara.

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.