SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDU


.

Foto: DELFI

Pārtrauktā badošanās: Gustava Terzena atteikšanās no kārdinājumiem


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros tiekas ar TV personību Gustavu Terzenu, kura īpašā lieta ir pārtrauktā badošanās.

Gustavs agri iet gulēt un agri ceļas, tāpēc viņam ir daudz laika staigāt ar kājām, braukt ar riteni, klausīties mūziku un dzīvot aktīvu dzīvesveidu, kā arī vadīt raidījumu "Literatūre". Viņam patīk pētīt – gan sevi, gan pasauli, tāpēc arī nonācis pie pārtrauktās badošanās. 

Tiesa, kā stāsta Gustavs, badošanās vis nenozīmē pārtikšanu no ūdens un gāšanos kājām bezspēkā. Viņaprāt, piemērotāks vārds būtu "atteikšanās", jo viņš praktizē astoņu stundu ēšanu un 16 stundu atteikšanos no pārtikas uzņemšanas. 

"Un zini, kas notiek? (..) Tev normalizējas asinsspiediens, tev normalizējas metabolisms, tev neskābst ķermenis, tev ir labāks miegs, kas manā gadījumā ir izšķiroši. Tev nomierinās nervu sistēma. Mērenība, jo mums ir par daudz. (..) Mēs par daudz ēdam," atklāj Gustavs. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.